Eksperimentaalvormide projekt “Padjapiir” Kuldmuna finaalis

Maria Roosiaas. Foto: Riina Varol

Moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini tudengite eksperimentaalvormide projekt “Padjapiir” Kuldmuna finaalis.

 

Veebruaris Viru Keskuse pinnal aset leidnud eksperimentaalvormide näitus “Padjapiir” on arvatud selle aasta Kuldmunade nominentide sekka. Kategooriaks materjalipõhine “Disain ja mesiterlikkus/ 11. Keskkonnadisain”.

Seekordne eksperimentaalvormide näitus on EKA noorte talentide, moekunstnik Liisi Eesmaa ja visuaalkunstnik Flo Kasearu juhendamisel sündinud loomeprojekt, milles segunevad tegelikkus ja ulme, luues hübriidse koha kahe maailma vahelisel alal. “Antud näitus viis olemise ulmadest välja kasvanud pehmete vormide ja kummituslike tegelaste vatist maailma. Tekimaailm, mis kaitseb ja hoiab, kuid avab portaali ka tontlikele õudusunenägudele”, sõnas projekti üks loomingulisi juhte Liisi Eesmaa. 

Eksperimentaalvormidel on juba seitse aastat ajalugu ning aastast aastasse tegutsetakse jääkmaterjalidele uue elu andmisega. Seekord valmisid aga teise ringi materjalidest esmajoones Eestisse saabunud Ukraina põgenike tarvis voodiriided ning alles siis said ülejäänuga toimetama asuda tudengid.

Kunstnikud: Maria Roosiaas, Anastasia Makarova, Edvard Vellevoog, Freyja Tralla, Ron Verlin, Hanna Johanson, Hanna Tiina Pekk, Jaagup Kaiv, Kassandra Laur, Liisi Hinto, Rita Lenore, Kristiina Tali, Regina Vanner, Helena Kisant, Romet Kaljo, Stella Tukia, Triin Anijalg, Kristina Oja, Jentl Rietdijk (HOL).

Juhendajad: Liisi Eesmaa (kunstiline juht), Flo Kasearu

Fotograaf: Riina Varol

Produktsioon: Piret Puppart, Sirli Pohlak

Graafiline disain: Kertu Kibal, Emma Reim

Padjapiir Kuldmunal

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud