Eliis Laul näitus The Skin of the City

Sel pildil on fragment Eliis Lauli teosest, mida on ka näha tema tulevasel isikunäitusel.

Vent Space galerii- ja projektiruum esitleb Eliis Lauli isikunäitust “The Skin of the City”. Näitus on avatud 29.06 – 04.07 kell 13-18 aadressil Vabaduse väljak 6/8. Näituse avamine leiab aset 29. juunil kell 18:00.

Eliis Lauli näituse idee tuleneb Paul Valéry teosest “L’Idée fixe”, kus ta sõnab, et “Miski pole inimeses sügavam kui tema nahk“, mis lubab mul tõmmata paralleeli mitte üksnes inimkeha, vaid ka taktiilse nägemise ja linnakogemuse kujunemise vahele. Võib öelda, et ka igasuguse fotograafilise kujutise teke on omamoodi justkui kokkupuutepunkt vaadeldava ja vaatleja vahel. Sel puudub võime vaadeldavat läbistada, olles nii alati üksnes pildiline representatsioon ükskõik millise nähtuse pinnast. Me ei jõua pealispinnast kunagi kaugemale, kuid kui meenutada Valéry sõnu, siis ehk polegi selleks tõelist vajadust? Linn, kui meie ülim igapäeva keskkond, on minu jaoks seetõttu ennekõike taktiilselt mõõdetav ja kombatav fassaad, mis ühteaegu varjab, ent on teisalt “totaalselt alasti” vaataja silmade ees.

Iga muutus, mis temas aset leiab, toimub minu silmis selles vahealas, või tema niinimetatud nähtamatul nahapinnal, mis ei ole ei seespidine, ega välispidine, vaid üksnes asjade kogemuslik piirjoon. Ma mõistan linna seega üksnes ja ainult teda füüsiliselt läbides ja teda silmadega “puudutades”, mis omal kummalisel kombel on kõik, mis ma temast eales teadma pean.

Eliis Laul (s.1991) on Eesti kunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna kaasaegse kunsti erialal (MA 2021). Varasemalt on ta omandanud kraadi nii fotograafia (BA 2019), kui psühholoogia (BA 2015) erialal. Oma loomingus paelub teda fotograafia ja psühholoogia omavaheliste toimemehhanismide sidumine linnaruumi ja tarbimisharjumuste mõtestamisel.

Tema töid läbib enamjaolt sürrealistlik ent dokumenteeriv pildikeel, mis leiab tihti väljendust fotoraamatute ja muude tarbeesemete näol. Tal on olnud nüüdseks kokku kaheksa näitust ning tema töid on näidatud seejuures nii Tallinnas Fotomuuseumis, Saksamaal kui Jaapanis. Antud näitus on kunstniku kolmas isikunäitus.

Jaga sõpradega:

Postitas Vent Space Projektiruum
Viimati muudetud