Eramu. Arhitektuurne projekteerimine II, 2017/2018

Vihikut saad sirvida siin.

Kursus suunas tudengeid avaloengu ning järgnevate väiksemate ülesannete kaudu mõtlema eramu olemusele. Esmalt uuriti kolmestes gruppides välismaiste eramute eripärasid ning häid lahendusi. Järgnes iseseisev ülesanne luua abstraktne makett, mis väljendaks tudengi jaoks kodu juures kõige olulisemat.

Pärast ülesannete täitmist jagunesid arhitektid gruppidesse. Õppejõud pakkus välja mõned kujuteldavate tellijate profiilid, mida võis oma soovi järgi kohandada. Seejärel otsiti tühje krunte, kuhu eramut kavandada. Grupid valisid endale meelepärase tellijaprofiili ja krundi, mille iseärasustega tuli arvestada kogu loomeprotsessi vältel ning mis aitasid hoida suunda kontseptsiooni edasiarendamisel.

Tudengite tehniliste teadmiste ja reeglitega ülekülvamise asemel pandi rõhku ruumilise kontseptsiooni loomisele, mis oli projekti kõige olulisem ja mahukam osa. Tööd alustati abstraktsete idee- ja töömakettidega ning liiguti vaikselt edasi skeemide, jooniste ja konkreetsemate makettide juurde. Enamik gruppe töötasid paralleelselt nii maketi kui 3D-mudeliga.

Kursuse juhendajad: Peeter Pere, Andres Ojari

Vihiku toimetajad: Katariina Mustasaar, Pamela Kristin Kajakas

EKA Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond, 2021

ISBN 978-9916-619-10-0 (trükis)

ISBN 978-9916-619-11-7 (pdf)

ISSN 2461-2359

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud