Moedisaini korraldus

Tahad olla moemaailma asendamatu jõud või uue suuna näitaja?

Sinust võib saada moevaldkonna kestliku kursi määraja- ettevõtja, innovaator või turundaja, kelle oskused ja teadmised uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ja elluviimiseks muudavad Sind asendamatuks liikmeks igas moe-ja loomeettevõttes. Sa võid olla disaineri parem käsi, strateeg ja sihiseadja kes on ühtlasi kodus nii disaini-, turunduse-, kui ka ärimaailmas.

Moedisaini korraldus (Fashion Design Management) on disaini ja innovatsiooni õppekava üks erialadest, mis väärtustab disainmõtlemist ja innovatsiooni ning keskendub kiirelt muutuva moevaldkonna väljakutseid täis ettevõtluse erinevatele tahkudele.

Eriala õpingute keskmes on loome- ja ka sotsiaalsete ning ettevõtlusoskuste- ja teadmiste arendamine. Suur osakaal on praktilistel õppeainetel, mis on seotud loovmõtlemise ja tehnoloogiliste uuendustega, mis aitavad siduda erialaseid teadmiseid sotsiaalsete ja majanduspädevustega.

Eriala annab tudengitele loomingulise suutlikkuse, oskused ja teadmised uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ja elluviimiseks ning hea põhja tulevasteks karjäärivalikuteks moe-ja loomeettevõtluses.

Instagram:@eka_disain_ja_innovatsioon

Facebook: https://www.facebook.com/EKAfashiondesignmanagement/

Sisseastumine

Vastuvõtu tingimustega saab tutvuda siin: SISSEASTUMINE

Erialast

Moedisaini korralduse eriala keskendub moeettevõtluse erinevatele rollidele ning terviku loomisele läbi praktiliste ja innovaatiliste õppeprojektide. Eriala keskmeks on loovus ja innovatsioon kui edukalt ellu viidud uuendus, kestlikkus ja ringmajandus.

Üliõpilased saavad teadmisi moevaldkonna struktuurist lokaalses, rahvusvahelises ja globaalses kontekstis. Teoreetiliste ainete kõrval teostatakse pidevalt praktilisi ülesandeid, mis arendavad vilumust ning pakuvad juba kooliajal põhjaliku praktilise ettevalmistuse edasiseks erialaseks tööks.

Üliõpilased oskavad rakendada visuaalse kommunikatsiooni ja praktiliste projektide oskusi, mis annavad tugeva põhja loominguliseks karjääriks moevaldkonnas, asumaks iseseisvaks ettevõtjaks, koostööks ettevõtete ja loovprojektidega.

Eriala lõpetanu väärtustab disainmõtlemist, mõistab moe-ja loomeettevõtluse toimeprintsiipe, orienteerub kaasaegsetes  loovpraktikates  ja tunneb turundus– ja protsessijuhtimise mehhanisme.

Jätkuõpinguteks on võimalused majandus- ja disainivaldkonnas nii Eestis kui ka välismaal.

Õppekava

Moedisaini korralduse eriala kuulub disaini ja innovatsiooni õppekava kooseisu, kus õppetöö toimub üle nädala sessioonõppena.

Disaini ja innovatsiooni õppekava on neljast erialast koosnev sessioonõppe õppekava, mis on orienteeritud eelkõige inimestele, kes soovivad omandada bakalaureuse kraadi töö või pere kõrvalt.

Osakoormusega sessioonõpe annab võimaluse õpinguteks ka väljaspool Tallinna elavatele inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud.

Eriala eesmärk on anda tudengitele võimalus kvaliteetseks akadeemiliseks kõrghariduseks moe- ja loomevaldkonna juhtimises, mis haakuks nii Eesti kui rahvusvahelise kõrgharidussüsteemi põhimõtete ja tööturu nõudlusega, ning luua eeldused õppija erialaste ja sotsiaalsete pädevuste kujunemiseks, toetades professionaalsete oskuste, teadmiste ja hoiakute kujunemist, töötamaks moe- ja loomeettevõtluses nii üksi kui meeskonnas. Luuakse eeldused õpingute jätkamiseks magistriõppes nii Eestis kui välismaal.

Kellena saab töötada?

Moedisaini korralduse eriala lõpetaja saab leida endale huvitavaid ja mitmekesiseid karjäärivõimalusi moe- ja loomeettevõtluse maastikul.

Koormus ja õppemaks

Õpingute maht on 180 EAP. Sessioonõppe arvestuslik õppeaeg on 4 aastat.
Auditoorse õppetöö õppesessioonid on vähemalt 2x korda kuus pikkusega kolm päeva (neljapäev, reede, laupäev).

Õppekava on osakoormusega õppekava ja tasuline.
Õppemaks: 3300 EUR/aastas alates 2024/25 õa immatrikuleeritud õpilased (saab maksta kahes osas)

Uudised ja sündmused

Screenshot 2024-04-05 153711

Elamiskõlblikkus – avalike teenuste kujundamine vastupidavatele naaberkondadele

Liveability partnerluse eesmärk on varustada kohalikud ametiasutused disainiprintsiipide ja -tööriistadega, mis aitavad lahendada 21. sajandi keerulisi ja omavahel seotud probleeme.  Eesmärk on algatada juhtidega dialooge, et lõimida avalikus huvist lähtuv disain kogu linna hõlmavatesse strateegiatesse, suunates ja võimaldades samal ajal ametnikel koos kodanikega praktilisi naabrusprojekte ...
Untitled

Jätkusuutlikkus tekstiili-, riide-, naha- ja jalatsisektoris

SiT projekt hõlmab 8 ELi riigist pärit 15 partnerit, kellest koosneb konsortsium kutseõppe (VET), kutsekeskhariduse (c-VET), kõrghariduse (HE) ja ettevõete baasil, et luua sild hariduse ja tööturu vahele. SiT projekti eesmärk on edendada innovatsiooni hariduses, koolituses ja TCLF sektoris ning keskenduda rohelisele üleminekule ja uute koolitusmoodulite väljatöötamisele oskuste puudujääkide ...
Screenshot 2024-02-16 152748

Fashion TEX

Fashion TEX projektis osaleb 11 Euroopa riigi 13 partnerit eesmärgiga luua kõrgkoolides uus, jagatud ekspertiisitasand digitaalse moekunsti õpetamiseks. Projekt täiendab õppekavasid sisuga, mis on suunatud jätkusuutlikuma tuleviku poole. Moetööstus kasutab digitaalset moodi kõigis väärtusahela etappides, disainist müügini, ja tehnoloogiad arenevad kiiresti. Vajadusanalüüs näitab, et ...
AUP-2024-FHD_still5

EKA avatud uksed 2024

EKA avatud uste päev toimub 29. veebruaril 2024! Text Programm ja registreerumine: https://www.artun.ee/sisseastumine/tere-tulemast/avatud-uste-paev/
design showcase 2023 lastekodu projekt

EKA disain ja innovatsiooni tudengite koostöö Tallinna Lastekoduga

Sel aastal taas toimunud LAETUS koostööprogrammis võtsid osa ka EKA disain ja innovatsiooni õppekava tudengid. Programmi raames tudengite ja Tallinna Lastekodu vahelises koostöös olid lahendatud korraga kaks ülesannet - loodud teekonna disaini kontseptsioon koos viidasüsteemide ja majajuhiga ning loodud uued ideed, kuidas Tallinna Lastekodu äsja renoveeritud hoone kodusemaks ja hubasemaks ...
211022_TFW2021_Vilve_Unt_Erlend_Štaub5 - Copy

EKA Moestilistika eriala õppejõud Vilve Unt võitis rahvusvahelisel konkursil International Design Awards

Moestilistika eriala stiiliõpetuse õppejõud Vilve Unt on võitnud Los Angelese mainekal rahvusvahelisel disainikonkursil International Design Awards moedisaini kategoorias pronksauhinna oma Tallinn Fashion Weekil esitletud kollektsiooni "Ääremaa… / Periphery…" eest. Kollektsiooni aitasid õppetöö raames stiliseerida ja töötasid lava taga õppetöö raames kaasa ka moestilistika 2. kursuse ...
ticketer_1920x1080

ERKI Moeshow 2021

Kätte on jõudnud aeg, kus teadmatuse ja paanika keskel saab inimene põgeneda vaid oma kujutlusvõime abil. Juba 34. korda toimuv ERKI Moeshow on loodud kohaks, kus ühel õhtul aastas saab igaüks unustada iseenda ja oma mured. See on võimalus istuda tiivulise hobuse selga ja kihutada viirastustena tunduvate unistuste suunas. See aasta toimub ERKI Moeshow selle suve ühes populaarseimas kohas — ...
balletikool_MaikeTubin_mv_trykk-12

Näitus “Pas de 11: Rännak varvaskingadel”

Ingrid Kruusmägi ja Hanna Sterni kureeritud näitus-rännak “Pas de 11: Rännak varvaskingadel” 18.-20. juuni Põhjala Tehases. Sündimas on Eesti Kunstiakadeemia kunstnike, disainerite ja Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli loojate koostöönäitus, et tänu Tallinna Balletikooli 11 baleriini teekonnale tuua publikuni  balletimaailma maagili ning lavatagune pool. Projekt sai küll alguse ...

Lisainfo

Lisainfo Moedisaini korralduse eriala kohta:

Marion Laev
Moedisaini korralduse eriala juht
marion.laev@artun.ee

 

Kontaktid

marion

Marion Laev

Külalislektor, moedisaini korralduse erialajuht

+372 626 7103

marion.laev@artun.ee

Aivar Lätt

Moedisaini korralduse külalislektor

aivar.latt@artun.ee
sigrid-pavel2

Sigrid Pavel

Õppekoordinaator

+372 626 7103

sigrid.pavel@artun.ee