ERKI Moeshow 2024 kavandite konkurss on avatud

Ron Jonas Verlini kollektsioon ERKI Moeshow 2023-l. Foto: Mia Tohver

Tänavu tähistatakse Eesti Kunstiakadeemia legendaarse moeetenduse ERKI Moeshow 35ndat toimumiskorda ja alates 23. jaanuarist  saavad disainerid kavandite konkursile taas oma töid esitada.

ERKI Moeshow on pikka aega innustanud noori moeloojaid oma loomingulisuse piire kompama ning pakkunud selle väljenduseks ka toetavat platvormi. ERKI Moeshow on tuntud oma mõttevabaduse ja unikaalsete ideede poolest, mis on hoogu andnud paljudele alustavatele disaineritele ja motiveerinud järgmisi esimese samme moekunstis tegema.

Viimased seitse aastat show toimumist juhtinud Karin Kiigemägi sõnul on etendusele esitatavad kollektsioonid muutunud järjest kontseptuaalsemaks: “Esitletavaid kollektsioone tuleb hinnata erinevate kategooriate alusel. Kollektsioonid on kõik tugevad, kuid siiski toimub nende seas oma jagunemine. On kollektsioone, mis teostuvad installatsioonidena, on kollektsioone, mis on koheselt kantavad ja on ka haute couture kollektsioone. Seetõttu pidasime vajalikuks sel aastal seniseid hindamispõhimõtteid kaasajastada.”

ERKI Moeshow kavandite konkursist on oodatud osa võtma nii Eestis, kui ka välismaal haridust omandavad või juba haridustee lõpetanud disainerid, küll aga tingimusel, et õpingutest pole möödas rohkem kui kolm aastat. ERKI Moeshow ei piira autori loomingu teemat ega teostamise viise, kuid moeloojal tuleb arvestada teatud kriteeriumitega, millega saab tutvuda ERKI 2024 reglemendis.

22. jaanuaril algava konkursi lõppkuupäevaks on 11. märts kell 18.00. Selleks ajaks peavad kavandid olema edastatud Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse ERKI Moeshow logoga tähistatud kavandite kasti või saadetud posti teel aadressile: Põhja pst 7, Tallinn, 10412, Eesti.

Sel aastal 18. juunil toimuvale ERKI Moeshowle pääsevad kollektsioonid avaldatakse hiljemalt 18. märtsiks, mil väljavalitutega on võimalik tutvuda ERKI Moeshow 2024 kodulehel. Samuti võetakse kõikide konkursi edukalt läbinud disaineritega ka isiklikult ühendust.  

Kõik ERKI Moeshow 2024 kollektsioonid kandideerivad seekord ka rahalisele preemiale, mis on jagatud järgnevate kategooriate järgi kolmeks: Pert-a-Porter ehk valmisrõivad, Fashion as Art ehk mood kui kunst, Innovative Approaches of Fashion ehk uuenduslikud töövõtted moekunstis. 

Aastate jooksul Eesti üheks olulisimaks moesündmuseks kujunenud ERKI Moeshow toob kokku tõelised moekunsti entusiastid nii Eestist kui välismaalt. Nii on aastate jooksul ERKI žüriisse kuulunud näiteks Istituto Europeo di Design (IED) kunstiline juht Giovanni Ottonello, Londonis tegutsev Eesti moedisainer Roberta Eineri, aksessuaaridisaineri Tanel Veerne kui paljud teised. 

Teate edastas:
Berit Porss
ERKI 2024 meediatiim
berit.porss@artun.ee

ERKI 2024 kommunikatsioonijuht:
Laura Kurs
laura@kurs.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud