Et keha ei unustaks

Brenda Purtsaku skulptuur.

16.-19. juunil toimub Vent Space’is Brenda Purtsaku ja Marleen Suvi ühine näitus “Et keha ei unustaks”. Näitus on avatud kell 12.00 kuni 19.00.

Antud näituse käigus tegelevad mõlemad kunstnikud inimese asetamisega suuremasse tervikusse. Otsides põimunud kohti, kus inimesed, loodus ja universum saavad üksteisest sõltuvaks kombinatsiooniks. Tähtis on meeles pidada, et tasakaalu mõiste varieerub erinevates mõtisklustes. Nii saab see ring pidevalt juurde erinevaid tähendusi vastavalt mõõtmetele – läbi laiendamise või kitsendamise, vaadatuna läbi erinevate kehade.

Mõlemal kunstnikul on enesearusaam tervikust. Nende vahel on ühtseid mõttelisi tõekspidamisi, mis järgmine hetk võivad karedalt üksteise külgi kriipida. Nõndamoodi kriipides või hoopiski harmoonias ühildudes, saab nendest kahe inimese sisemaailmadest omamoodi ühtselt hingav organism näitusesaalis.

Brenda Purtsak (s.1994) on Eesti kunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna maali erialal (2020) ning hetkel õpib ta Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti erialal. Hiljuti on ta osalenud näitustel “Aasta Kevadnäitus” Tallinna Kunstihoones (2021) ning “Teesklus” EKA galeriis (2020, kuraator Holger Loodus). Enda kunstipraktikas tegeleb ta peamiselt inimese kui bioloogilise organismiga, kasutades erinevaid materjale nagu kips, õli lõuendil või klaas.

Marleen Suvi (s.1998) on Eesti kunstnik, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna maali erialal (2020). Ta on osalenud erinevatel näitustel, millest olulisemad on “Ühine mõõt” Haapsalu linnagaleriis (2019) ning “Maalinäitus” Mustamäe Elamusspaas. Enda kunstipraktikas tegeleb ta inimese suhetega teadvustatud ja teadvustamata alade vahel. Materjalidena kunsti tegemisel kasutab ta nii õli lõuendil kui ka klaasi.

Jaga sõpradega:

Postitas Vent Space Projektiruum
Viimati muudetud