Eva Näripead tunnustati kunstiteadlaste aastapreemiaga

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu tänavuse aastapreemia pälvis filmiuurija ja kunstiajaloolane Eva Näripea. Sihikindla uurijana on Eva Näripea viinud Eesti filmiteaduse professionaalsele tasemele. Ta on tegelnud arhitektuurse ruumi kujutamisega filmikunstis, samuti endise idabloki filmiajalooga ning narratiivi, ideoloogia ja ruumi suhetega Eesti filmikunstis. Eesti Kunstiakadeemia kirjastajana töötades on ta aidanud kaasa mitmete oluliste kunsti- ja disainiajaloo alaste teoste ilmumisele, olles nii hoolikas toimetaja kui tõlkija. Eva Näripea on olnud ka Eesti kõige olulisema kunstiteadusliku väljaande, ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi nõudlik ja pühendunud tegevtoimetaja.

Eva Näripea on sündinud 1980. aastal Tallinnas, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse instituudi ning kaitsnud samas doktorikraadi (“Eesti filmimaastikud. Ruumid, kohad ja paigad Nõukogude Eesti filmis (ning edaspidi)”, 2011). Ta on töötanud ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi tegevtoimetajana (2003–2004, 2005–2006) ning Eesti Kunstiakadeemia kirjastajana (alates 2007). Töötab teadurina nii Eesti Kunstiakadeemias kui Eesti Kirjandusmuuseumis. Ajakirja Studies in Eastern European Cinema toimetuskolleegiumi liige. Koostanud 2011. aastal ajakrija Kunstiteaduslikke Uurimusi erinumbri “Eesti filmi sajand”.

Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu aastapreemia on 40-aastase ajalooga auhind kunstiteaduse alal, mida on välja antud alates 1972. aastast. Preemia määratakse möödunud aasta tähelepanuväärsete saavutuste eest kunstiteaduse või kuraatoritöö vallas. Preemiat toetab Eesti Kultuurkapital.


Lisainfo:

Triin Ojari, tel 5059120
Kunstiteadlaste Ühingu esimees
www.kty.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Kunstiakadeemia
Viimati muudetud