Globaalne EKA – fookuses TASE ’23 ja ERKI Moeshow 

Foto: Evert Palmets

Eesti Kunstiakadeemia ootab avasüli maailma eri nurkadest saabuvaid ERASMUS programmi külalisi, kes on siia tulnud 12.–19. juunini, et tutvuda TASE näitustega ja külastada ERKI moeshow’d ning osaleda Nordic-Baltic Academy of Architecture võrgustiku koolide töötubades.

Ühtlasi toimub EKA seinte vahel ka Transform4Europe konsortsiumi tudenginädal.

“Mul on hea meel, et hoolimata sellest, et Eesti asub Euroopa ääremaal, oleme meie vähemalt EKAs rahvaste kohtumise epitsenter,” sõnas Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm.

Nii Keeniast, Ghanast, Ukrainast, Austraaliast, Kreekast, Šveitsist, Šotimaalt, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Leedust, Poolast, Bulgaariast, Itaaliast, Portugalist kui Soomest pärit tudengid ja õppejõud astuvad sel nädalal läbi, et tutvuda meie parimate loojate ja loomingulise keskkonnaga. See on harukordne võimalus suhelda, õppida ja jagada ideid rahvusvaheliselt.

“Kutsun kõiki EKA liikmeid üles astuma julgelt ligi ja vestlema EKA väliskülalistega. See on hea võimalus avardada oma perspektiive ja teha plaane ERASMUS programmi õpirändeks järgmistel aastatel,” kutsub rektor kõiki huvilisi olema aktiivsed uute sõprussidemete loomisel.

Transform4Europe raames toimuvad ka mitmed arutelud, mida viivad läbi EKA õppejõud. Näiteks leiab aset vestlusring “Peegeldused parandamise aktist jätkusuutlikkuse kontekstis”, mida viivad läbi Marta Konovalov, Maris Taul ja Anna-Maria Saar. Avatud arutelu keskendub sellele, kuidas parandamine võib soodustada jätkusuutlikkust ja ringlust. Vestlusringil kutsutakse publikut arutlema oma rolli üle suhetes tekstiilide ja rõivastega — kas oleme tarbijad, omanikud ja kandjad või oleme hooldavas suhtes? Vestlusring toimub EKA ruumis B511, 15. juunil kell 15.00-17.00.

Samuti toimub 13. juunil Ukraina külalise Taras Lesivi loeng vastupidavusest sõja ajal, kuhu on väga oodatud kogu EKA liikmeskond.

Lisainfo:
EKA välissuhete osakond
Transform4Europe koordinaator Piret-Klea Velleste

VT ka:  https://www.artun.ee/kalender/transform4europe-nadal-disain-ja-jatkusuutlikkus-ekas/

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud