In memoriam Margarita Teeääre

Foto: Marin Sild

In memoriam Margarita Teeääre
03.06.1949-09.05.2022

Meie seast on lahkunud kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia töötaja, Tallinna moemajast 1980. aastal moekunsti kateedrisse meistriks kutsutud ja alates 1989. aastast õmblustöökoja juhatajaks määratud kolleeg, kellelt said vajadusel erialaseid nõuandeid ja praktilist abi nii tudengid kui ka teiste erialaosakondade töötajad ja õppejõud.

Margarita Teeääre näpunäidete järgi on valminud arvukalt kursusetöid ja lõpukollektsioone alates keerukatest ja töömahukatest korsettidest kuni pidulike kleitide, mantlite ja ametivormideni. Juhendajana suunas ta püüdlema perfektsust ning soovitas lohakamalt teostatud praktilised õppetööd ümber teha. Läbi omaenda erialase tegevuse oskasid nii tudengid kui ka vilistlased selle eest tagantjärele tänulikud olla. Väärtuslikud olid ka põlvkondade ülesed möödanikukogemused, mida Rita endast noorematega jagas.

Abivalmi ja krapsaka hoiaku poolest teada-tuntud lemmikõppejõudu võib pidada moeosakonna tuumikpersooniks ja kursuste ühteliitjaks. Kuna käed rüpes istumine polnud toimekale Ritale loomuomane, oli tal alatasa käsil mõni õmblustöö või õpperuumi korrastamine. Ikka ja jälle oli kuulda tema tõtlikku kontsaklõbinat ning eriliselt sillerdavat naeru. Traditsiooniliselt oli just Margarita see, kes erialaosakonna lõpetajatele kevadisel  lõpuaktusel lilled ulatas ning vastsed moekunstnikud või -disainerid emalikult teele saatis.

Positiivse ellu- ja töössesuhtumisega nooruslikku kolleegi jäävad mälestama nii endised kui praegused kolleegid ja tudengid, eriti aga need eelmistes EKA õppehoonetes tegutsenud lendude vilistlased, kes oma särasilmset juhendajat ja mentorit rõõmsatel taaskohtumistel tervitama ja kallistama tõttasid.

Margarita Teeääre ärasaatmine toimub reedel, 13. mail algusega kell 12.00 Pärnamäe kalmistu väikeses kabelis.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud