Ingrid Helena Pajo osaleb akvarellmaali suursündmusel tänavu virtuaalselt

Ingrid Helena Pajo oma teosega „Hoida“

 

25.–31.05  toimub iga-aastane ülemaailmne Fabriano akvarellmaali sümpoosion erandkorras virtuaalselt. Festivalil on esindatud ligi 1400 kunstnikku 80-st riigist. Eesti akvarellistid on esindatud 17 kunstniku töödega. Noorte autorite osalemist toetava FabrianoInAquarello YoungTalent Eesti konkursi võitja on EKA tekstiili osakonna magistrant – vahetusaastal Itaalias Urbinos illustratsiooni õppiv Ingrid Helena Pajo.

Ingridi sõnul kõnetab teda akvarellitehnika oma voolavuse, ettearvamatuse ja läbipaistvusega. “Leian ikka ja jälle juhuseid seda teiste meediumitega segada ning oma töödes mängu tuua,” ütleb Pajo.

YoungTalent konkursi eestvedaja ja FabrianoInAqcuarello ametlik esindaja EKA keraamika osakonna magistrant Elize Hiiop kutsub kõiki osa saama konverentsist, ettekannetest ja demodest, mis kantakse esmakordselt live`s üle Youtube kanali kaudu. „Eriti põnevad on rahvusvaheliselt tunnustatud akvarellistide demod. Eriolukord annab võimaluse osa saada akvarellmaali aasta suursündmusest lennupiletitesse investeerimata,“ kutsub Hiiop üles akvarellmaali suursündmust külastama veebis.

Korraldajate sõnul kujuneb virtuaalsest sümpoosionist suurejooneline ülemaailmne performance, mis sümboliseerib piirideülest suhtlemist universaalse kunsti-keele kaudu.

Lisainfo
Eesti-Estonia FabrianoInAcquarello Facebookis
elize.hiiop@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud