Kirke Kangro

Kirke Kangro elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias interdistsiplinaarse kunsti (MA) ja skulptuuri (BA) erialal. Kirke Kangro on pälvinud tähelepanu oma installatsioonide ja skulptuuridega, aga ka aktiivse kuraatoritegevusega.

Kriitikud on hinnanud Kangro kunstnikukäekirjas talle iseloomulikku musta ja sünget vormikeelt. Sellest väljenduskeelest immitsevat süngust pehmendab vaataja jaoks enamasti siiski pehmete materjalide eelistamisest tulenev tugev kujutatav absurdidoos.

Autor küsib oma väljapanekute kaudu olemuslikult kõige lihtsamaid küsimusi, mida kõik inimesed vahetevahel küsivad, ent millele selget vastust andma siiski ei kiputa. Kirke Kangro on alates 1994. aastast osalenud näitustel Eestis, Soomes, Saksamaal, Lätis, Hollandis ning sümpoosionidel Eestis, Türgis, Soomes, Rootsis, Hollandis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Venemaal, Belgias, Saksamaal, Inglismaal, Jaapanis ja Hiinas. Hetkel töötab Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna dekaanina ning installatsiooni ja skulptuuri õppetooli professorina.

Vabade kunstide teaduskonna dekaan
6726586