Mattias Malk

Mattias Malk (s. 1990) on Eesti urbanist, õppejõud ja fotograaf. Ta on rahvusvahelise urbanismiplatvormi “Urbiquity” kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja vabakutseline fotograaf. Tal on urbanistika magistrikraad Goldsmithsi ülikooli sotsioloogia osakonnast ja fotograafia bakalaureus (University of East London ja Eesti Kunstiakadeemia) ning on töötanud vabakutselise linnauurija ja fotograafina. 2019. aastal alustas ta Eesti Kunstiakadeemias doktoritööd liikuvuse ja
infrastruktuuriprojektide teemal, keskendudes Rail Balticu arendusele. Mattiase uurimisalade hulka kuuluvad: linnaruum ja liikuvus; arhitektuuriajalugu; interdistsiplinaarsus ja loovmeetodite kasutamine linnauurimuses.

***

Mattias Malk (b. 1990) is an Estonian urbanist, lecturer, and photographer. He is a co-founder of the Urbiquity platform for creative and visual urbanism, a guest lecturer at the Estonian Academy of Arts and a freelance photographer. With an MA in Photography and Urban Cultures from Goldsmiths (Department of Sociology) and a BA in Photography (University of East London and Estonian Academy of Arts), he works as a freelance researcher and photographer. With an interdisciplinary approach his work is above all interested in urban matters, mobility, architectural history, and the use of creative methods in researching urban space.

Õppejõud, fotograafia