Ott Kagovere

Ott Kagovere on Tallinnas tegutsev graafiline disainer. Enne graafilise disaini õpinguid Eesti Kunstiakadeemias (2013–2016) õppis ta filosoofiat Tallinna Ülikoolis (2004–2011). Hetkel töötab ta vabakutselise graafilise disainerina, tehes muu-hulgas tihedalt koostööd Foto Tallinna, EKKMi ning kirjastustega Lugemik ja Rab–Rab Press.

Lisaks traditsioonilisematele graafilise disaini väljunditele huvitavad Otti interdistsiplinaarsed praktikad, mis kalduvad performatiivsetesse, teoreetilistesse ja kirjanduslikesse valdkondadesse.  Heaks näiteks on siinkohal disaini LARPide (Live Action Role Play) organiseerimine ja nendest kirjutamine (Borrowing Positions: Role Playing Design & Architecture) koostöös kollektiiviga Trojan Horse.

Lisaks sellele tegeleb Ott kirjastamisega, andes välja koos Maria Muuki ja Maarin Mürkiga trükistesarja Kodutud tekstid ning koostöös Sandra Nuuti ja EKA graafilise disaini osakonnaga kirja formaadis ilmuvat trükist Dear Friend. Aega-ajalt võib leida ka Otti kirjutatud disainiteemalisi artikleid erinevates meediaväljaannetes (Sirp, Müürileht, Estonian Art jm).

Osakonna juht, professor