J. Holti 2023. a stipendium Kertu Johanna Jõestele

Kertu Johanna Jõestele andsid stipendiumi ametlikult üle EKA rektor Mart Kalm ja Arhitektuuriteaduskonna dekaan Sille Pihlak

Tänavuse Jaan Holti nimelise stipendiumi saab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse üliõpilane Kertu Johanna Jõeste põhjaliku lõputöö teemaarenduse ja aktiivse erialase tegevuse eest.

 Arhitektuuritudengeid innustab juba 4. aastat antava stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt. Stipendiumi eesmärk on toetada igal aastal ühe EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse eduka üliõpilase õpinguid, loomingulist tegevust ja enesearendamist. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Stipendiumikomisjoni kuulusid EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan dr Sille Pihlak, arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekavajuht prof Andres Ojari ning vanemteadur dr Renee Puusepp. Komisjoni hinnangul on Kertu Johanna aktiivne tudeng, kel jätkub julgust ja pealehakkamist kaasata oma ideede arendamisse ka kaastudengeid, et leida kesk- ja ühiskondlikult tundlikke lahendusi.

Tema magistritöö “Vastastikusel toel põhineva modulaarse konstruktsiooni süsteemi arhitektuurne potentsiaal ja disainiprotsess” tutvustab alternatiivset konstruktsiooni meetodit, vastastikusel toel põhinevat puitstruktuuri (ingl Reciprocal Frame Structure). Struktuur seob intelligentselt arhitektuuri ja inseneeria valdkonna, toimides samaaegselt nii konstruktsiooni kui ka ruumi loova süsteemina. Loodav süsteem arvestab jätkusuutlikkuse printsiipidega – materjalikasutuse, tootmise, ehitamise ja ümberkohandamisega, mis leiaks rakendusliku väljundi ka tänapäevaste kriisiolukordade tingimustes.

 

Jaan Holt on Virginia Tech Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse kauaaegne juht ja emeriitprofessor ning Eesti Kunstiakadeemia auliige. Ta on olnud pikaaegne Eesti arhitektuurihariduse toetaja, luues võimalused paljude meie arhitektide vahetusõpinguteks arhitektuurikeskuses alates 1992. aastast, kus on käinud õpetamas ja õppimas suur hulk kunstiakadeemia taustaga arhitekte.

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud