Jörg Heiseri avalik loeng “Kaksikelud: kunst ja popmuusika”

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:

Olete oodatd 26. mail kell 18.00 Jörg Heiseri avalikule loengule Teaduste Akadeemia suures saalis (Kohtu 6, Tallinn).

Berliinis elav Jörg Heiser on ajakirja frieze kaastoimetaja ja frize d/e kaasväljaandja ning alaline kunstikriitik Saksamaa suurimas päevaleheles Süddeutsche Zeitung. Ta on külalisprofessor Hamburgi Kaunite Kunstide Kõrgkoolis ning kureerinud mitmeid näituseid. Heiser avaldas hiljuti raamatu “Double Lives between Art and Pop Music” (Sternberg Press, 2016), mis vaatab kunsti ja popmuusika ristumisi kunstiajaloos Andy Warholist ja Yoko Onost tänaseni. Jörg Heiser kuulub koos Jan Verwoertiga kunstikriitkute bändi La Stampa.

Kaksikelud: kunst ja popmuusika

Miks otsustas Andy Warhol hakata töötama muusikaäris koos Velvet Undergroundiga? Miks valis Yoko Ono popmuusika ja John Lennon, vastupidiselt, visuaalkunsti? Kui olulised on utoopilised kunsti ja muusika sünteesid Brian Eno, Laurie Andersoni ja Fatima Al Qadiri jaoks? Kunsti ja popmuusika vahelist kaksikelu võib näha ka kui püüdlust valdkonna probleemidega hakkamasaamiseks teiselt väljalt lahendusi otsides.

Meistriklassi külalisega seekord ei toimu, sest Jörg Heiser osaleb Köler Prize 2016 žüriis. Köler Prize 2016 gala toimub 27. mail.

KKEKi ja EKA KVI ühiselt korraldatud kunstikriitikat ja näituste ajalugu käsitlevate avalike loengute seerias esinesid lisaks Jörg Heiserile veel Jan Verwoert, Beatrice von Bismarck, Joanna Figiel, Orit Gat ja Dorothea von Hantelmann. Seeriat toetas Eesti Kultuurkapital ja kultuuriministeerium.

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Vicente
Viimati muudetud