Juubel – Eesti Kunstiakadeemia 100!

Tekst: Karin Gross, EKA 100 koordinaator

2014. aasta septembrist 2015. aasta augustini tähistab Eesti Kunstiakadeemia oma 100. sünniaastapäeva. Sellega seoses toimub mitmeid erinevaid üritusi ja ettevõtmisi.

Juubeliaasta algab 2014/2015 õppeaasta avaaktusega, mis on kantud väärika tähtpäeva vaimust. Lisaks kõnedele ja tervitustele esitleb Avatud Akadeemia koostöös Eesti Postiga EKA 100 postmarki. Parima kujundusega postmargi väljaselgitamiseks kuulutati 2014. aasta veebruaris välja konkurss, lisaks postmargile tuleb osalejal disainida ka ümbrik ja esimese päeva tempel. Lisaks on algatatud konkurss, et välja selgitada parimad, EKA-t sümboliseerivad ideelahendused meenete tootmiseks. Mõlema konkursi kohta saab lisainfot EKA koduleheküljelt: postmark  ja meened.

EKA 100 raames ollakse esindatud ka erinevatel üritustel nt. PÖFF ja Tallinn Music Week, kus plaanitakse välja anda EKA poolne eripreemia. 26.09.2014 oleme aga Disainiauhindade gaalal, kus anname üle disainihariduse auhinna. 24.10.2014 tasub kindlasti minna Salme Kultuurikeskusesse moeshowle, kus oma loomingut näitavad EKA moeosakonna õppejõudud.

Juubeliaasta raames korraldatakse KUMU suures saalis näitus “100 aastat kunstiharidust Tallinnas” ning ilmub mahukas, probleemipõhine kataloog. Näitus avatakse EKA päeval, 30. oktoobril ja jääb avatuks märtsi kuuni. 31. oktoobril avatakse Adamson-Ericu muuseumis näitus “100 aastat kunstiharidust Tallinnas. Emeriitprofessorite looming”, kus osaleb oma loominguga 19 EKA emeriitprofessorit. Koostatakse ka näitusekataloog. Väljapanekut saab külastada 2015. aasta märtsi lõpuni.

3. novembril on aga põhjust otsida kapist välja uhke kleit või soliidne ülikond ja pühkida peokingadelt tolm, sest siis toimub Estonia kontserdisaalis juubeliaasta pidulik aktus. Muuhulgas nimetatakse audoktorid, jagatakse autasusid ja tänukirju.

Juubeliaastal soovitakse kaasata ka vilistlasi ja laiemat üldsust, ERKI moeshow on kindlasti üks laialdasemalt tuntud EKA poolne üritus ning ka see on 2015. a. kevadel juubeliaasta nägu. Samuti peetakse 2015. a kevad-suvel maha üks suurem ja vallatum kräu, mille jooksul võiks rüübata spetsiaalselt juubeliaastaks valitud napsu. Näituste, moeshowde ja pidude tasakaalustamiseks korraldatakse ka  visioonikonverents, mis toimub TASE näituse raames.

Paralleelselt tähistab oma soliidset iga ka EKA tekstiilidisaini osakond, info toimuvast avaldatakse peagi valmival veebilehel www.tekstiil100.ee. Kogu teave ja nimekiri EKA 100 üritustest ilmub vahetult enne sünnipäeva-aasta algust EKA koduleheküljele. Tähistage koos meiega!

Jaga sõpradega:

Postitas Eerik Kändler
Viimati muudetud