Katrin Kabun võitis koos TÜ teadlase Kadri Taliga Pärandihäkatoni

Foto: Maritta Anton

EKA tekstiilidisaini doktorant Katrin Kabun võitis koos Tartu Ülikooli teadlase Kadri Taliga Pärandihäkatoni. 

17.-18. mail Viljandis pärimusmuusika aidas toimunud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandihäkatoni võitis veebiplatvorm Villavahetus, mille eesmärk on kokku viia kasutamata jäänud lambavilla ostjad ja müüjad. Kolme parima meeskonna vahel läks jaotamisele 6000 € auhinnaraha. 

Eesti esimesel kultuuripärandit, teadust ja ettevõtlust ühendaval häkatonil osales ligi 100 kultuuripärandi valdkonna huvilist. Ideede teostamisse andsid oma panuse teadlased ja eksperdid Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Eesti Maaülikoolist, TalTechist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, maakondlikest arenduskeskustest ning pärandiga seotud organisatsioonidest.

Ideede lõpuesitlusteni jõudis 12 interdistsiplinaarset meeskonda, kellest valis žürii Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu juhtimisel välja kolm parimat. Kolmanda koha ja 1000 € suuruse auhinnaraha sai kultuuripärandilise väärtusega materjalidest tooteid ja teenuseid valmistav NEKA, teisele kohale hääletati teaduspõhiseid elamusretki pakkuv QMa retked, kellele anti üle 2000 € auhinnaraha ning häkatoni võitnud Villavahetus sai oma idee edasiarendamiseks 3000 €.

Villavahetuse idee autori Ave Matsini sõnul sai veebiplatvormi loomise mõte alguse probleemist, et 90% Eesti lambavillast läheb raisku, sest lambakasvatajad ei tea, kes villa soovib ning villa väärindajad ei leia kasvatajaid, kes tahaksid villa ära anda. “Villapanga näol on tegemist platvormiga, kuhu saab panna kohaliku villa ja lõnga ostu-müügikuulutusi,” selgitas Matsin.

Lisaks Ave Matsinile olid Villapanga tiimis Liisi Tamm Tartu kõrgemast kunstikoolist Pallas, teadlane Kadri Tali Maaülikoolist ning tekstiilidisainer ja Kunstiakadeemia õppejõud Katrin Kabun.

Loe lähemalt

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud