Kirjutamislaager Narva kunstiresidentuuris MA tudengitele

Kirjutamislaager NART kunstiresidentuuris Narvas

28. märtsist 1. aprillini 2022 toimus Narva kunstiresidentuuris NART kirjutamistöötuba kunstiteaduse-visuaalkultuuri ja muinsuskaitse-konserveerimise magistriõppe tudengitele, mille eesmärk oli toetada lõputöö kirjutamist. Kirjutamislaagris töötati tekstiga, loeti kirjandust, arutati nii kirjutamise protsessi kui ka uurimistöö detailsemate küsimuste üle. Päevatöö vaheldus tulemuste peegeldamisega ühises söögilauas. Kirjutamislaagri vorm soosis vaba arutelu, kogemuste jagamist ja üksteiselt õppimist ning tagasisidestamist.

 

Narva kunstiresidentuur oli kirjutamislaagri korraldamiseks väga inspireeriv ning heade töö- ja elutingimustega koht. Järgides NARTi residentuuri põhimõtet iga ettevõtmisega midagi ka kohalikule kogukonnale vastu anda, salvestasid tudengid podcasti (peatselt kuulatav) ning Johanna Jolen Kuzmenko kirjutas residentuuris väljas olnud näitustest arvustuse ajalehte Sirp.

 

Töötoa juhendajatena osalesid Anneli PorriRiin AlataluHilkka HiiopLinda Kaljundi, korraldas Annika Toots. Lisaks toimusid muinsuskaitse osakonna vilistlase, Narva linna muinsuskaitse nõuniku Madis Tuuderi juhitud ekskursioonid Kreenholmi territooriumil ja Narva linnas. Täname NARTi residentuuri juhatajat Johanna Rannulat vastutulelikkuse ja hoole eest.

 

Kirjutamislaager NART kunstiresidentuuris. Fotod: Annika Toots
Jaga sõpradega:

Postitas Annika Toots
Viimati muudetud