Klaasikunsti näitus “Otsides ilu. Kõikjal” kohvikus Lyon

Mare Saare "Phalaenopsis"

Eesti Kunstiakadeemia ja kohviku Lyon (Viru) vahelise koostöö esimeseks pääsukeseks on 2018. aasta maikuust avatud klaasikunsti näitus üldpealkirjaga “Otsides ilu. Kõikjal”. Esinevad EKA-ga seotud kunstnikud Annika Mätlik, Mare Saare ja Kristiina Uslar.

Neist kõige pikemaajalisema staažiga, seda nii EKA-s kui klaasikunstis, on EKA professor Mare Saare, kelle loomingust näeme kohvikuakendel osaliselt juba varem Eestis HOP-galeriis eksponeeritud Jaapani seeria töid, aga samuti Tartu Botaanikaaias pilku püüdnud töid sarjast “PHALAENOPSIS”. Autor kasutab õrnades toonides koloreeritud klaasplaatidel detailide esiletoomiseks klaasi pinnale põletatud fotorükki.
    
Annika Mätliku, EKA klaasikunsti eriala magistrandi töödel näeme samuti fototrükki, kuid see on viidud minimalismini, Photoshopis töödeldud pea abstraktseks, ning asetunud seinale, kus tähelepanelikule vaatajale avanevad erakordsed loodusvaadetest tekitatud nüansid. Ka Annika töid on eksponeeritud varem, seekord rahvusvahelisel üliõpilastööde konkurssnäitusel Prahas.

EKA klaasikunsti osakonna dotsendi ja õppekava juhi Kristiina Uslari käekiri on ilmeksimatult äratuntav ning tema tööd on äratanud tähelepanu kogu maailmas. Kohvikuseintel on valgest klaasipurust äraarvamatul moel komponeeritud autoritehnikas klaasreljeefid, mis lausa nõuavad lähemat uurimist.
   
Klaasikunstinäitus kohvikus LYON on esimene loodetavasti pikas Eesti Kunstiakadeemia erialasid ja tudengite ning õppejõudude töid siin tutvustavas reas. Kohvikupoolseks kuraatoriks on Evelin Mikker, kellele autorid sügavat tänu avaldavad.

Jaga sõpradega:

Postitas Eve Koha
Viimati muudetud