Krista Leesi Fiberart International 2022l Pittsburgis

Krista Leesi Fiberart International 2022l Pittsburgis

Fiberart International 2022
Pittsburg, USA
03.06–20.08.2022

EKA tekstiiliosakonna dotsent Krista Leesi osaleb Pittsburgis USA-s toimuval näitusel.

Alates 1967. aastast toimuv üritus toimis algselt biennaalina, nüüd triennaalina. Eesmärk on eksponeerida hetkel parimat tekstiilikunsti, näidata uuenduslikke töid, mille juured on tekstiilikunsti traditsioonides kas struktuuri, protsesside või ajaloo mõttes, aga ka kunsti, mis uurib ootamatuid seoseid tekstiilikunsti ja muude loominguliste distsipliinide vahel.

Leesi esineb näitusel teosega “Wall Hanging”, täpsemalt “Wall Hanging / Küütri” (sein + rippuma = seinatekstiil / Küütri), mis oli esmakordselt eksponeeritud Tartu Kunstimuuseumis toimunud kohaspetsiifilisel isiknäitusel VERBARIUM.

Valmistudes isiknäituseks kogus kunstnik visuaale Tartust, erinevaid kohti, objekte ja pindu, mis millegagi tähelepanu tõmbasid. Küütri tänava põnevast seinapinnast sai näitusele žakaarkoes seinatekstiil.

Tänavu kahekümne neljandat korda toimuvale näitusele esitati ligi 1300 tööd 545 kunstnikult 30-st riigist. Žürii koosseisus Jessica Hemmings, Nnenna Okore ning Chiachio ja Giannone valisid näitusele 45 tööd, mis nende nägemuses esindavad kaasaegse tekstiilikunsti laia ampluaad ja koos moodustavad dünaamilise näituse.

Fiberart International 2022 kestab 20. augustini

Tööd on eksponeeritud kahes näitusepaigas: Contemporary Craft ja Brew House Association

Facebookis

Facebookis

 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud