Kunstiteaduse eriala värske lõpetaja Hanna-Liis Kont pälvis riiklikul üliõpilaste teadustööde konkursil I preemia

Eesti Kunstiakadeemia tunnustab ja õnnitleb 2014. kevadel kunstiteaduse eriala lõpetanud Hanna-Liis Kont’i ja tema juhendajat prof Virve Sarapikku Haridus- ja Teadusministeeriumi 2014. aasta riiklikul üliõpilaste teadustööde konkursil pälvitud I preemia puhul.

Hanna-Liis Kont’i bakalaureusetöö “Tartu Kunstimuuseumi näituseplakatid ajavahemikus 1979-1992 uue museoloogia kontekstis” saavutas ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe astmes I preemia. Töö juhendajat, professor Virve Sarapikku tunnustati tänukirjaga.

Preemiad anti üle 18. detsembril toimunud pidulikul tseremoonial Tartus.

Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ja selle eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust üliõpilaskonnas, stimuleerida üliõpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse alal ja avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud üliõpilastele ja üliõpilaskollektiividele.

Sel aastal laekus konkursile 511 teadustööd, mis on kõigi aegade suurim arv ja esmakordselt ületas tööde arv 500 piiri.

“Sel aastal kõrgemaid preemiaid pälvinud tööde puhul tõid retsensendid välja nii tulemuste suurt rakenduspotentsiaali kui autorite põhjalikkust, uudset lähenemist, head orienteerumist valdkonnas, meetodite oskuslikku kasutamist ja autori suurt panust töö valmimisse.

Ka sel aastal paistab silma, et auhinnatud üliõpilased on avaldanud artikleid mainekates rahvusvahelistes teadusajakirjades,” seisab konkursi korraldaja pressiteates.

Lisateave

2014. aasta parimad üliõpilaste teadustööde autorid on teada!

Teate koostas ja edastas
Solveig Jahnke
Kommunikatsioonikonsultant
Eesti Kunstiakadeemia

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud