Kunstiteaduse magistrandid alustavad praktikat Euroopa galeriides

Kolm Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse magistritudengit siirduvad 3-4- kuulisele praktikale Euroopa tuntud kaasaegse kunsti galeriides. Eda Tuulberg alustas juunikuus praktikat Varssavi Raster galeriis, kus ta osaleb galerii sügisese näituseprogrammi ettevalmistamises ning septembri lõpus toimuva Varssavi galeriide nädalavahetuse korraldusmeeskonnas. Tiiu Parbus alustab septembris praktikat Office Baroque nimelises Brüsseli galeriis ning Madli Ehasalu töötab sügisel Juliette Jongma galeriis Amsterdamis. Lisaks omandavad kogemusi juba tegutsevad noored galeristid Karolin Ott, kes veab Gabo Manchano nimelist galeriid Londonis ning Temuri Hvingija, kes on Tallinnas asuva Okapi Galerii üheks asutajaks.

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus saadab välispraktikale viis noort kunstiteadlast ja juba tegutsevat galeristi. Praktikaprogramm pakub juba teist korda praktiseerivatele galeristidele ja alustavatele professionaalidele võimalust ekspertide juhendamisel Euroopa kunstipealinnades teadmisi omandada.

Kõik praktikandid osalesid 2014. aasta sügisel arenduskeskuse korraldatud galeristide meistrikursusel ning läbisid konkursi praktikaprogrammis osalemiseks. Kaasaegsele kunstile keskendunud esindusgaleriid on valitud praktikaprogrammi koostava kunstiteadlase Anna Laaritsa poolt, kes on seni ainukese eestlasena läbinud De Appeli galeristide kursuse Amsterdamis. Galeriipraktika käigus omandatavad töökogemused on kaasaegse kunsti väljal universaalsed, mida saab lisaks galeriitööle kasutada kunsti ekponeerimise ja esindamisega seotud ametite juures. 2015. aasta lõpuks lisandub Eesti kunstiväljale viis rahvusvahelise kogemuse ja kontaktidega noort professionaali.

Rahvusvahelist praktikaprogrammi toetavad EKKAK, EAS ja Kultuuriministeerium.

Lähem info:

Kadri Laas

Projektijuht

kadri@ecadc.ee

56698720

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud