Loometeaduse intensiivseminar “Tacit Knowledge”

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakond kutsub osalema loometeaduse rahvusvahelisel intensiivseminaril, mis toimub 18. novembril algusega kell 10.00 (Pikk tn 20, 3. korruse saal).
Kuulama on oodatud kõik KTKDK doktorandid, samuti on oodatud ettekannete ettepanekud, mis kinnitatakse korraldajate poolt aegsasti enne seminari toimumist.

Seminari eesmärgiks on kaasata erinevaid loomepõhise uurimissuunaga doktoriprogramme ja –koole, et avada laiemalt intuitiivse mõtlemisega seotud implitsiitse ehk vaiketeadmuse (tacit knowledge–sõnastamata ja teadvustamata teadmine) rolli praktikas ja reflekteerida senist kogemust.

Arutame, mida tähendab tacit knowledge loomepõhises uurimissuunas, kus selline “sõnastamata teadmine” end peidab ja kuidas niisugune “teadvustamata teadmine” loomingus avaldub. Küsime, kuidas tacit knowledge nii loometööd kui ka uurimistööd mõjutab ja milline on siin juhendajate roll, aitamaks vaiketeadmust sõnastada.

Seminari töökeel on inglise keel.

Seminarile eelneb neljapäeval, 17. novembril professor Leon Van Schaik’ i avalik ettekanne Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna avatud loengute sarja raames Kanuti Gildi SAALis (http://www.avatudloengud.ee/2016/06/16/leon-van-schaik).

Korraldaja: Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool, Eesti Kunstiakadeemia

Toetajad: Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, Eesti Kunstiakadeemia ASTRA projekt EKA Loovkärg

Programmi koostaja: Veronika Valk

Toimumiskoht: Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakond, Pikk tn 20

Eesti Kunstiakadeemia