Maailma pikim moelava “Mania Grandiosa” Hooandjas

Karl-Joonas Alamaa ja Lisette Sivard on loomas maailma pikimat moelava. 

Sellel suvel on aset leidmas EKA moedisaini eriala tudengite Karl-Joonas Alamaa ja Lisette Sivardi eest veetav performatiivne projekt “MANIA GRANDIOSA. Tallinnast Pariisi” (04.07.-08.07.23).

Oma sisult on tegu viis päeva kestva ja 100 kilomeetrit pika maailma pikima moelavaga, mis saab alguseTallinna lennujaamast ning mille finissage leiab aset Lääne-Virumaal, Pariisi küla ratsamaneežis.

 

“Teos on mõtteavaldus nii moest, kohalikust kultuurimaastikust kui ka väikeriigi mõttemallidest ja väärtusruumist laiemalt. Teos võtab ette eestlaste minevikust tuleneva ühiskondliku taaga, mõtteviisi, et sihikindlus viib alati sihile ning ainuõigeim viis leida rahulolu ja õnn on nähes vaeva ning tehes palju tööd. Teos on justkui palverännak moemekasse, mille võtavad iga-aastaselt ette tuhanded inimesed lootuses lõpuks “pärale” jõuda. Pariis saab siinkohal aga kujundiks unistustest ja ihaldatust, küsitledes, kas pärale on üldse võimalik jõuda ning kas kõige lõpus siiski ootab ees õnn? Kui lisada eelnimetatule juurde ka moemaastikul laialt levinud saavutusnälg, siis võtab teos ette väikeriigi kultuuritegijate kompleksid ja igapäeva komponendid ning seob need kokku eneseiroonilis-kriitiliseks tervikuks. Kõige pikem, kõige raskem, kõige uhkem — sest nii tegutsedes peaks justkui jõudma kaugele. Mis saab aga siis, kui ihaldatud moepealinna ja metropoli asemel ootab pärast rasket katsumust ees hoopis maakodu? Kui rada läheb teisiti, unistused teisenevad, ihaldatu kaugeneb ning kas ja millal lõpeb teekond?”,  kommenteerivad oma loomingut Sivard ja Alamaa.

 

Performatiivse kestvusmoelava oluline osa on seda loovatel modellidel, nende isikutel ja kogemustel. On nad kõik teel justkui oma Pariisi. Performerite hulgas on näiteks ehtekunstnik Tanel Veenre, moe- ja kunstikriitik Anne Vetik, visuaalkunstnikud Alana Proosa ja Johann Kööp, koreograaf Johhan Rosenberg, moekunstnik Rolands Peterkops, moedisainer ja kirjanik Andreas Kübar, teejuht ja moelooja Mirjam Mõttus ning näitleja Karl Birnbaum

 

Projektile on võimalik ka hoogu anda või heita lihtsalt pilk projekti videole siin.

 

Link Mania grandiosa kodulehele.

Mania Grandiosa Facebookis.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud