Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2019. aastal on bakalaureusetaseme lõpetaja Katarina Kruus

Katarina Kruus, Ann Müürsepp. Võltsvajadused2. Foto Gerda Nurk

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond jagab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumit alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 22. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilieriala tudengile. Stipendiumit rahastab EKA tekstiilidisaini osakond.

Katarina Kruus on andekas noor tekstiilikunstnik ja -disainer, keda inspireerib tekstiili juures see, et valdkond on niivõrd lai — palju erinevaid võtteid, mis annavad loominguliseks väljenduseks lugematul hulgal võimalusi.

 

Katarina on osalenud mitmel ühisnäitusel, ta on täiendanud enda erialaseid oskusi välisõpingutel Iisraelis, osalenud rahvusvahelisel konkursil ja workshopil. Katarina kuulub Eesti Tekstiilikunstnike Liitu.

 

Oma edasises loomingus soovib Katarina keskenduda materjalide loomisele, mis aitaksid kaasa tänapäeva ületarbimise probleemi leevendamisele.

 

Katarina portfoolioga saab lähemalt tutvuda siin

Krista Leesi artiklit Katarina loomingust saab lugeda ajakirjas Femme

Jaga sõpradega:

Postitas Piret Valk
Viimati muudetud