Mari Adamsoni tekstiili tudengi stipendiumi laureaat on Liisa Torsus 

Liisa Torsuse töö. Foto: Grete Eerikson

Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2022. aastal on bakalaureusetaseme lõpetaja Liisa Torsus. 

Oma töödes näitab Liisa tekstiili võimalusi ja disaineri vastutust kaasaja nõudlikele probleemidele lahenduste leidmisel. Tema õpinguid läbivateks tüviteemadeks on etnograafia, loodus ja jätkusuutlikkus. Nende ümber hargnevad projektid põhinevad põhjalikul uurimistööl ja süsteemsel analüüsil. Liisa praktilised lahendused ühendavad näiteks kirjatarkuse ja seentega värvimise; muinasusundi ja digitrüki mustrid; piimapakendid ja vihmakeebid. Bakalaureusetöös „Kivimustud ja natid“ lõi ta Eesti rannarahva etnograafilisest hülgepüügirõivast inspireeritud viltmaterjali umbkuubede tarbeks.

Liisa mõtestab oma loomingut järgnevalt: Paljud minu teosed räägivad etnograafilisi lugusid ja jutustusi, sest leian inspiratsiooni meie esivanemate loodud esemetest, uskumustest või tööviisidest. Minu jaoks on äärmiselt põnev selliseid arhailisi teemasid enda loomingus kajastada ning tänapäevasemaks muuta, luues vanale loole toetudes nii uusi mustreid ja visuaalseid lahendusi kui ka kontseptsioone. Hinnates enda esivanemate kokkuhoidlikkust ning materjali väärtustamist, on minu loomingusse tekkinud ka palju projekte, kus mõtestan keskkonnasõbralikkust, jätkusuutlikkust ning teise ringi toodete taaskasutamist. “

Liisa Torsuse töö leidis ära märkimist ka Noore tarbekunstniku preemia žürii poolt EKA lõputööde festivali TASE ’22 raames. Žürii hindas tudengi etnograafiliste rõivaste süvenenud käsitlemist ja temaatilist lähenemist.

Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond jagab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumit alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 25. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendiumit rahastab EKA tekstiilidisaini osakond.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud