Marin Nooni on Mari Adamsoni stipendiumi laureaat

Marin Nooni bakalaureusetöö "Keelatud armastus". Tekstiiliteraapia läbi kasvava kunstiteose loomise, 2023.

Mari Adamsoni nimelise parima tekstiili tudengi stipendiumi laureaat 2023. aastal on bakalaureusetaseme lõpetaja Marin Nooni. 

Marin on mitmekülgne ja ühiskondlikult aktiivne tekstiilikunstnik ja -disainer. Tema looming näitab nii probleemikesksed kui kontseptuaalseid lahendusi, milles läbivateks teemaks on loodus ja elukeskkond, nende võimalused ja probleemid. Samal ajal kutsub ta arutlema tekstiili muutuvate rollide teemadel. 

Marini Nooni tööd on äratanud tähelepanu mitmetel EKA ning Eesti Tekstiilikunstnike Liidu näitustel ja konkurssidel. Loodud installatsioonid on ilmestanud erinevaid muusika- ja valgusfestivale. Lisaks tutvustab ta eriala, korraldades kunstipäevi ja töötubasid. Ta on usaldusväärne kaaslane ka osakonna tegevuste korraldamisel ning aitab tudengi vaatega kaasa õppekava arendamisel. 

Bakalaureusetöö Keelatud armastus. Tekstiiliteraapia läbi kasvava kunstiteose loomise, seob tekstiilimaailma ja taimekasvatuse. Päeviku formaadis  enesepeegeldus juhib vaataja läbi  teraapilise teekonna haiguse teadvustamisest kuni sellega leppimiseni. 

Eesti Kunstiakadeemia tekstiiliosakond jagab õppetöös edukale ja loominguliselt aktiivsele tudengile stipendiumit alates 1998. aastast ehk käesoleval aastal 26. korda. Tunnustus on mõeldud õppetöös häid tulemusi saavutanud aktiivsele tekstiilitudengile. Stipendiumit rahastab EKA tekstiiliosakond. 

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud