Moedisaini osakonnas edukas hooaja algus

Vilnius Sustainable Fashion Week. Fotod: Domantas Jakaitis

Septembrikuu on olnud EKA moedisaini osakonnale väga edukas – tudengikollektsioonide vastu on näidatud üles erakordselt suurt rahvusvahelist huvi. 8. septembril astusid vastselt bakalaureusekraadi saanud Kärolin Raadik ja magistrant Karl-Christoph Rebane üles Vilnius Sustainable Fashion Weekil.

Rebase kollektsioon valmis pea täielikult jääkmaterjalidest ning rõhus läbi poeetiliste vormide harjumustest loobumise protsessile. Raadiku kollektsiooni keskmeks oli aga sotsiaalne aspekt – nimelt perega koos veedetud aja kvaliteet ja hulk. Vaimukas võtmes esitletud kollektsioon oli kõik käsitsi kootud ja eksponeeris ehedalt ka autori materjalimanipulatsiooni oskusi. Stseenid perekondlikust peolauast “katsid” kõiki viit komplekti. Sama kollektsioon naases just ka Itaaliast, Milanost, mainekalt Mittelmoda moekonkursilt. 18. septembril aset leinud finaalis toodi Raadiku tööd esile kui harukordset näidet rõõmust ja väikesest naljast muidu sageli liig tõsimeelsusesse kalduva moevaldkonna taustal.

Vimkaga lähenemine ja suured kootud vormimängud on olnud Raadikule omased juba pikemat aega – tema aasta varem valminud etnograafiline kolletsioon “Nagu sukk ja saabas” esindas Eesti Kunstiakadeemia tudengeid Genfis WIPO – World Intellectual Property Organization peakorteris, juulis. Moeshow oli osa sealse rahvusvahelise tippkohtumise, millest võttis osa 193 riiki ja 1200 delegaati, põhiprogrammi osa. Etenduse käigus õnnestus ühendada 12 moeosakonda  ning  traditsioonide esindajat üle Euroopa ühele catwalk’ile. Seekord olid keskmes just naisautorid ja nende tundlik suhtumine pärandisse.

Rebane väisas eelpoolmainitud kollektsiooniga Leedut ka augustis, osaledes EKA moeosakonnast välja kasvanud loomingulise rühmitusega Collevtive Exposure Klaipeda moenädalal.

6_Karl-Christoph Rebane2
6_Karl-Christoph Rebane3
6_Karl-Christoph Rebane4
Bendra ant laiptu1
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A4366
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A4389
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A5674
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6248
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6261
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6264
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6279
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6283
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6289
Mittelmoda_Photo_C.Bach7G6A6303
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud