Moemagistrant Mairo Seire on nomineeritud Hõbenõelale

Mairo Seire disain. Foto: Erlend Štaub
mairo seire foto erlend staub 2
mairo seire foto erlend staub 3
mairo seire foto erlend staub 4
mairo seire foto erlend staub 6
mairo seire foto erlend staub 8
Fotod: Erlend Štaub

17. oktoobril toimuval Kuldnõela galal kroonitakse Eesti moedisaini auhinnaga Kuldnõel viimasel viiel aastal silma paistnud moelooja ning Hõbenõelaga avaldatakse tunnustust viimase aasta jooksul tähelennu teinud disainerile.

Tänavuste Hõbenõela nominentide seas on ka Eesti Kunstiakadeemia moeeriala magistrant Mairo Seire, kes on tuntud oma ülimalt eksperessiivsete ja omajagu pompoossete moespektaaklite poolest.

Eelmisel ERKI Moeshowl teise koha pälvinud Seiret kirjeldab moeajakirjanik ja Hõbenõela züriiliige Kristina Herodes järgmiselt:
„Noorte moeloojate kõige kõvem valuuta on hulljulgus, ning seda jätkub Mairol külluslikult. Ta astub kindlal sammul üle hea maitse piiri, vilistab värvireeglitele ning tulemuseks on midagi flamboiantselt uljast ja uut. Seire teatraalsus ja ülevoolavus eristub selgelt kohalikul moeskeenel, ta on värskendavalt vaba siinmail heaks tooniks loetavast põhjamaise minimalismi pitserist. Pigem pakuks sellise mängulusti ning stiilikeele päritolupaigaks Itaalia lõunapoolt. Lisaks tubli doos teravat huumorit. Mairo Seire tähelendu toetab ka tema personaalne staarikarisma, mis moealal tegutsejate seas on pigem harv nähe, kuid pistab tasku täiendavad trumbid. See noor mees pole teinud midagi eesmärgiga mitte silma paista ja kui varasemate sähvatuste puhul võis vahel näha kollektsiooni algset indu lõppviimistluse viimaste pistete eel ka raugemas, siis täna läheb ta lõpuni välja ning kaugemalegi veel ja raputab saalil heas mõttes lae pealt.“

Mairoga astuvad tiitli nimel võistlustulle Johanna Parv ning Julia Maria Künnap. Tänavused Kuldnõela nominendid on aga Liisi Eesmaa, Karolin Kuusik ja Ketlin Bachmann.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud