Moodulbangalo ETNIKA

Tellija Rasman OÜ pöördus EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Mustermaja töögrupi poole palvega välja arendada modulaarne bangalo (ETNIKA Home), mis oleks kui hotellituba looduses, sisaldades endas põhilisi eluks vajalikke funktsioone. Bangalo “tõstetakse” looduslikku keskkonda ning selle rajamine paigutuks vaba ehitustegevuse alla.

Mustermaja töögrupp töötas välja kerghoone esialgse tootekontseptsiooni ning digitaalse mudeli. Bangalot toodetakse tehaselistes tingimustes, kus see siis ühe tükina asukohani transporditakse ja maastikule paigutatakse, avaldades võimalikult väikest mõju kohapealsele keskkonnale. Hoone projekteerimisel lähtuti Mustermaja süsteemist (vt https://patternbuildings.com).

Bangalo arhitektuur arvestab laiendatavuse ja kohandatavusega. Hoone võib koosneda 1–2 moodulist (20–30 m2). Hoone seinapaneelid valitakse vastavalt asukohale. Lõunapoolsete akende ette asetatakse päikesekaitsed, mis töötavad ka sissevaate takistamiseks. Fassaadid on suures osas avatavad, milleks kasutatakse klaasist lükandseinu.

Tellija ja rahastaja: Rasman OÜ

Periood: september – november 2020

Elluviijad: Renee Puusepp, Keiti Lige, Triin Vallner

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud