Noore Skulptori Preemia 2023 konkurss

Noore Skulptori Preemia 2022 laureaat Junny Yeung. Foto: Taavi Piibemann

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutab välja järjekordse Noore Skulptori Preemia 2023 konkursi.

Konkurss toimub nagu varasemaltki kaheastmelisena – nõustamis- ja lõppvooruna. Osalejaid ootame kogu EKA vabade kunstide tudengkonna seast.

Nõustamisvoor / 15. detsember, 2022

Nõustamisvooru mõte on anda esialgsete ideekavandite põhjal tagasisidet, soovitusi edasitöötamiseks ja praktilist nõu teostamise osas. Valikulisi otsuseid selle põhjal ei teha. Tagasiside päev on 15. detsember, 2022 ja sellele saab end registreerida siin. 

Konkursi lõppvooru tähtaeg on 20. jaanuar, 2023

Konkursile esitatud kavand peab sisaldama teose pealkirja, idee kirjeldust (kuni 1000 tm) ning visuaalset materjali (joonis, vajadusel lingid helile või videole) koos infoga teose mõõtmete, kasutatavate materjalide ja teostamise/installeerimise kohta. Kogu info palume esitada koondatuna ühte pdf faili.

Konkursile on palutud osalema EKA-s õppivad tudengid 2022. a. valminud ja varem näitustel mitte eksponeeritud teosega, selle edasiarenduse või valmiva uue teosega. Jagatud autorluse või grupitööna valminud kavandid arutamisele ei tule. Samuti tuleks arvesse võtta, et teoseid eksponeeritakse grupinäituse formaadis, üldvalgustusega ruumis, ning teoseid eraldavaid vaheseinu või bokse ehitada pole võimalik.

Lõppvooru kavandid saab üles laadida siia.

Esitatud tööde põhjal selguvad 8-10 teost, mis osalevad Noore Skulptori Preemia 2023 näitusel.

Noore Skulptori Preemia 2023

Noore Skulptori Preemia näitus toimub ARS Projektiruumis,  vahemikus 1. märts – 19. märts, 2023Näituse avamisel tehakse teatavaks Noore Skulptori Preemia 2023 laureaat. Sellekohase otsuse langetab 5-liikmeline asjatundlik ja korraldajatest sõltumatu zürii. Seekordse preemianäituse peaauhinnaks on kolmenädalane töötamise võimalus Vaskjala kunstiresidentuuris 2023. a teises pooles. 

Alates 2012. aastast välja antav Noore Skulptori Preemia ja sellega kaasneva näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike erialast tegevust. Noore Skulptori Preemia on varasemal pälvinud Hanna Piksarv, Sten Saarits, Anna Mari Liivrand, Johannes Valdma, Rosa Violetta Grötsch, Johannes Luik, Siim Elmers ja Sarah Nõmm ja Junny Yeung.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud