Professor Jüri Soolepi veebiloengud arhitektuurist ja innovatsioonist

EKA kauaaegse õppejõu ja doktorikooli arhitektuurisuuna juhi Dr. Jüri Soolepi 2019 – 2022 aastate loengusarju saab nüüd vaadata veebis.

Jüri Soolep on EKA ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös kokku pannud kolm täiendkoolituse loengusarja, mis sobivad nii tegevarhitektidele kui üliõpilastele kuulamiseks-vaatamiseks. Arhitektide liidu teadus- ja arendusnõuniku töö raames koostatud/koondatud loengud käsitlevad digireaalsust, innovatsiooni ja hetkepoliitikaid arhitektuuri valdkonnas.

Vaata sissejuhatavat loengut:

Loengusari “Tulevikku kujutledes: Digitaalreaalsuse ajastu” (2021) on mõeldud kavandamiskesksetele distsipliinidele. Siia kuuluvad arhitektuur, sise- ja maastikuarhitektuur, aga ka teenuste ja toodete disain ning miks mitte ka masinaehitus ja konstruktsioonide kavandamine.

Värskeim Arhitektide liidule loodud täienduskoolituse loengusari Linnaehituse lühikursus (2022) käsitleb vanema linnaehituse ajalugu Euroopas kuni 17. sajandini. Loengusari on sissejuhatuseks Adria Carbonelli ja Roger Paezi linnade ja planeerimise innovatsiooniprotsesse käsitlevatele loengutele

Ingliskeelne loengusari „Lectures on Future Studies“ (2019).

2023. aasta veebruaris on algamas uus viie teemaga innovatsiooniloengu sari, kus käsitletakse arhetüüpseid ruumimudeleid ja tähendustervikute pidevust arhitektuuris ning kujutavas kunstis.

Loenguid toetas SA Eesti Teadusagentuur läbi EL struktuurifondide rahastuse.

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud