Raestipendiumi laureaat on Semele Kari

EKA sisearhitektuuri osakonna magistrant Semele Kari pälvis Tallinna Linnavalitsuse Raestipendiumi oma magistritöö eest “Vahekasutuse rändhõive Tondi 57 näitel”, mida ta sel kevadel kaitsma asub (juhendajad Tüüne-Kristin Vaikla ja Kaja Pae). 

 

Oma magistritöös teeb Semele ettepaneku Tallinnas aadressil Tondi 57 asuva endise sõjaväekasarmu vahekasutuseks, mis sisustaks hoone “ooteaega” ajutise vahekasutusega.

 

Vahekasutuse projekti ettepanek koorub välja sisearhitektil koostöös kohalike inimestega läbi ühise kohaloome. Lähtudes ühise ettevõtmise järeldustest keskendub Semele ajutise lahenduse loomisele – peagi kaduv maailm saaks viimast korda olla avatud loometööks läbi laiema publiku sekkumise. Hetkel puudub Tondi elurajoonis koht aastaringseks suhtluseks naabritega: kasarmuhoone saaks vahekasutusetapis käivituda kogukonnakeskusena, vahendades inimeste ja omavalitsuse kontakti füüsilises ruumis.

Vahekasutus, mis eelneb ajaloolise objekti lõpliku ehitusprojekti teostumisele, tutvustab inimestele sisearhitektuuri väärtuslikke pudemeid, mille säilitamisele tulevikus mõelda, pöörab tähelepanu visuaalsele esteetikale ja läbi selle tekitatud kogemusruumile.

Semele sõnul pakub hüljatud interjööri vahekasutus pakub talle huvi kui teadvustustöö, sest säilinud interjöör sisaldab eos kvaliteete, mida hiljem kunstlikult taasluua ei saa: “Ressursside valikus arvestan enamasti olemasoleva mateeria taaskasutamise ja ümbertöötlemisega. Kõik, mis on siiani säilinud, seda tasub edaspidi säilitada, kui see omab esteetilist väärtust. Lihtsate ja minimaalsete lahenduste abil saavutatud tulemus toob välja uue projekti kergust ajaloo interpreteerimisel.”

 

Semelel on bakalaureusekraad EKA sisearhitektuuri osakonnast ning ta on õppinud ka Plymouthi kunstiakadeemias ja Tartu Kunstikoolis. Samuti on Semele 2020. aasta Vello Asi tudengipreemia laureaat.

 

Tallinna linna Raestipendiumi eesmärgiks on toetada ja tunnustada teadus- ja õppetöös edukaid magistrante ja doktorante, kelle uurimistöö seondub Tallinna linna kui kohaliku omavalitsuse tegevusvaldkondadega, on linnaelu korraldamise seisukohast rakendusliku väärtusega ning aitab kaasa mõne Tallinna linna ees seisva küsimuse lahendamisele.

 

Semele Kari Tondi kasarmu vahekasutusega tegeleva magistritöö kohta saab rohkem kuulda EKA sisearhitektuuri osakonna magistritööde kaitsmisel, mis toimub 6.juunil kl 10.00 EKA-s, ruumis A501. 

 

Palju õnne, Semele!

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud