Saksa-prantsuse kunstiresidentuuriprojekt “Piirilkõnnid” Narvas

27. septembril kell 17.00 esitlevad spetsiaalselt selleks projektiks Narva kunstiresidentuuri kutsutud saksa ja prantsuse fotograafid oma esimesi töid projektist “Piirilkõnnid”. Sündmus on avatud kõigile huvilistele.
Kogu fotonäitus “Piirikõnnid” tuuakse publikuni ka Tallinnas, alates 19. oktoobrist Tallinna Fotomuuseumis.

Projektis osalev saksa fotograaf Louisa Marie Summer, on Rhode Island Kunstiakadeemia kaunite kunstide magistrikraadiga fotograaf, kes jutustab sotsiaalse sisuga visuaalseid lugusid. Ta elab New Yorgis ja Münchenis ja töötab kõikjal maailmas jäädvustades sotsiaalselt tõrjutud inimeste igapäevaelu. Ta on esinenud nii üksik- kui grupinäitustega lisaks Euroopa riikidele ka Ameerikas, Venemaal, Lõuna-Koreas. Summeri töid on avaldatud tuntud ajakirjades nagu National Geographic, Süddeutsche Zeitung, Wall Street Journal, Rolling Stone ja Vogue.

Kui saksa fotograaf usaldati eesti-vene integratsiooni pildistama just seetõttu, et ta saab seda teha puhta lehena, siis prantsuse fotograaf valiti selline, kes juba tunneb Eestit hästi. Andekas fotograaf Camille Laurelli on hetkel Tallinnas elav ja töötav prantsuse kunstnik. Ta kaitses kõige esimese kunstnikuna Prantsusmaal kunstiteaduste doktorikraadi Annecy Kõrgemas Kunstikoolis. Laurelli on rajanud Prantsusmaal OUI kunstikeskuse ning kureerinud arvukalt näitusi nii Eestis kui Prantsusmaal. Lisaks õpetab ta külalisõppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.

Fotoresidentuuriprojekt sündis Prantsuse Instituudi, Goethe Instituudi ja EKA Narva kunstiresidentuuri koostöös.

Jaga sõpradega:

Postitas Marika Alver
Viimati muudetud