Selgunud on Noore Skulptori preemianäituse 2023 nominendid

Noore Skulptori Preemia 2022 II koha võitnud Zody Burke'i töö "Gang Aft Agley"

Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna veetava Noore Skulptori preemianäituse nominendid on selgunud. 

Installatsiooni ja skulptuuri õppetooli juhataja, dotsent Taavi Talve teatab, et 1. märtsil ARS Projektiruumis toimuval Noore Skulptori Preemianäitusel (NSPN) osalejad on Josefine Green, Sophia Hallmann, Mara Kirchberg, Lisethe Maas, Rose Magee, Eke Ao Nettan, Sarah Noonan, Paula Oberndorfer, Didi van der Putte, Kertu-Liisa Sarap, Asmus Soodla, Sonja Sutt, Kail Timusk ja Mattias Veller.  

Alates 2012. aastast välja antav Noore Skulptori Preemia ja sellega kaasneva näituse eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike erialast tegevust. Väljas on valik EKA tudengite viimase aasta jooksul valminud töödest, mille hulgast ekspertidest koosnev žürii valib omakorda välja parimad. Võitjad tehakse teatavaks näituse avamisel, 1. märtsil. 

Hoolimata tõsiasjast, et preemiat annavad välja EKA skulptorid, võivad preemiale pretendeerida ükskõik millise loomingulise taustaga noored kunstnikud. Esitatav töö peab olema ruumilis-installatiivne. 

Taavi Talve sõnul laekus selleaastase Noore Skulptori Preemia konkursile kokku 25 kavandit, mille hulgast zürii valis näitusele välja 14 kunstnikku. “Preemianäitusel saab näha laia valikut erinevatest kunstilistest praktikatest alates esmapilgul pea märkamatuksjäävatest sekkumistest näituseruumi kuni vaatajat enesega aktiivselt suhtlema kutsuvate töödeni. Tuleb tõdeda, et valiku tegemine ühtlaselt tõusva tasemega teoste hulgast pole enam ammu lihtne ülesanne ja jääb loota, et ka kõik ülejäänud projektid leiavad samuti ühel või teisel viisil tee oma vaatajani,” lisas preemianäituse peakorraldaja. 

NSPN on tänaseks kujunenud üheks nimekamaks eesti uue kunsti preemiaks. Tähelepanu ja võit näitusel on saanud hüppelauaks otse eesti kunsti keskväljakule.

2022. aasta võitjat, EKA kaasaegse kunsti magister Junny Yeungi, tunnustati ka EKA Noore kunstniku magistri taseme preemiaga 2022. aastal. NSPN-i 2021. aasta laureaat Sarah Nõmm sai olulise tunnustuse 2022. aasta Eduard Wiiralti nimelise stipendiumi näol. Noore Skulptori Preemia on varasemalt pälvinud Hanna Piksarv, Sten Saarits, Anna Mari Liivrand, Johannes Valdma, Rosa Violetta Grötsch, Johannes Luik, Siim Elmers ja Sarah Nõmm.

Loora Kaubi
Johannes Luik
Junny Yeung_2
Junny Yeung
Noore Skulptori Preemia näitusel võitnud kunstnike tööd: Loora Kaubi, Johannes Luik, Junny Yeung
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud