Semele Kari sai Vello Asi tudengipreemia 2020

Fotol Semele Kari

Vello Asi tudengipreemia laureaat 2020 on Semele Kari! 

Tänavune Vello Asi tudengipreemia laureaat Semele Kari kaitses eelmisel kevadel sisearhitektuuri osakonnas edukalt bakalaureusekraadi ning jätkab täna õpinguid samal erialal magistrantuuris. Semele ütleb, et talle meeldib luua seoseid oma eriala ja eraelu vahel, olla katsetuslik ja provotseeriv. Tänavune tudengipreemia laureaat seab oma loomingulisi eesmärke intuitiivselt, aga lahendusteni jõudes naudib hästi struktureeritud tööprotsessi. Semele südamelähedasteks teemadeks on väikeasulate kultuuriline areng, eri kooseluvormide ruumiline väljendus ja Eesti raudteemaastikud koos raudteeäärse arhitektuuriga.

Semele kevadel kaitstud bakalaureusetöö “Tühistatud ootus – tähistatud aeg. Ooteala ruumiline lahendus raudteeäärsel maastikul” näitab oivaliselt kuidas ühendada kolme bakalaureuse-aasta jooksul omandatud teoreetilisi ja praktilisi teadmisi ning osata leida tulemusele poeetilist vormi. Semele uuris reisijate rongiootamise tingimusi ja pakkus välja ruumilise lahenduse Lehtse rongipeatusele: sekkumise üsna minimaalsel moel, luues aga hea hüppelaua edasiseks diskussiooniks vanade raudteejaama hoonete tuleviku teemal. Magistriõpingutes jätkab Semele tööd nii, et võib aimata tugeva tulevase ruumilooja ja mõtestaja sündi.

Emeriitprofessor Vello Asi oli aastakümnete vältel sisearhitektuuritudengite koolitamise võtmepersoon, kes toetas tudengite isiksusteks ning oma ala professionaaliks kujunemist. Professor Asi põhimõtted, eetika ning suhtumine töösse ja loomingusse on väärtushoiakud, mida loodame näha ka tänaste noorte sisearhitektide juures. Just seetõttu annavad Eesti Sisearhitektide Liidu juhatus ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond tudengipreemiat välja Vello Asi nimelisena.

EKA sisearhitektuuri osakond soovib õnne! 

semele 2
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud