Sirbis on fookus kunstiteadusel

10. veebruaril 2017 ilmunud kultuurileht “Sirp” koondab huvitava sissevaate kunstiteaduse erialale. Kolm pikka artiklit lahkavad eriala ajalugu, institutsioone ja arengusuundi:

Kunstiteaduse(lase) piirid ja võimalused

Krista Kodrese pikk intervjuu hiljuti Kulturkapitali elutööpreemia pälvinud emeriitprofessori Jaak Kangilaskiga. Usutluses kirjeldab Kangilaski kunstiteaduse piire ja võimalusi, meenutab kunstiteaduse distsipliini arengut eestis ja muuhulgas selgitab mis kaalutlustel loodi Tartu Ülikooli kõrvale teinegi erialakeskus – tänane Kunstiteaduse ja Visuaalkultuuri instituut EKAs. 

Reis Hiina ja tagasi

Virve Sarapik kirjeldab rahvusvahelise kunstiajaloo kommitee CHIA organisatsiooni ja kongresside ajalugu. Sarapik käis suvel 2016 Pekingis toimunud konverentsil ning vahendab rahvusvahelise erialaringkonna viimase aja olulisemaid teemasid. 

Magus nostalgia n-ö tõsiteaduse järele

Karin Nugis kirjutab EKKÜ konverentsist lähtuvalt erialastest teadusajakirjadest ning küsib mil määral mõjutab teaduse hindamise süsteem distsipliini arengut. Nugis sedastab, et uute teadmiste loomist motiveerivad peale teadmishimu lõputute taotluste, aruannete ning atesteerimiste jadaga varustatud rahastamismudelid.

 

Head lugemist!

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Vicente
Viimati muudetud