Sisearhitektuuri magistristuudio koostöös Peter Behrensi kunstikooliga Düsseldorfis

Jalutuskäik PBSA ruumides.

15.-22. oktoobril 2023 viibisid EKA sisearhitektuuri osakonna magistriõppe esimese aasta tudengid Saksamaal Ruhri piirkonnas, et osaleda ühises töötoas Peter Behrensi kunstikooli näitusekujunduse eriala tudengitega. 

Sisearhitektuuri magistrantuuri õppekavasse kuulub aine Ruumikunst, mille raames tudengid kombivad (sise)arhitektuuri ja kaasaegse kunsti piire. Igal aastal on kursuse fookus sõltuvalt juhendaja profiilist mõnevõrra muutunud. 2023. a. sügisel kutsusime juhendajaks Berliinis resideeruva jaapani disaineri Masayo Ave, kes on varem töötanud EKAs tootedisaini osakonna professorina. Ave, kel oli sel sügisel kavas Jaapani Tsubame-Sanjo piirkonna käsitöömeistrite näituse koordineerimine Red Dot disainimuuseumis Essenis, otsustas kaasata sellesse protsessi ka Düsseldorfis asuva Peter Behrensi kunstikooli (PBSA) näitusekujunduse kui EKA sisearhitektuuri tudengid.

17.-20. oktoobril viibisid tudengid Essenis, et aidata Masayo Avel ja jaapani meistritel installeerida näitust “The KOUBA principle: The fundamentals of Japanese design in the Tsubame-Sanjo region“. Nende päevade jooksul tutvusid tudengid põhjalikult näitusel eksponeeritavate objektidega, traditsiooniliste jaapani käsitööoskustega, aga ka Red Dot disainimuuseumi kollektsiooni ning Red Doti tootedisaini preemianäitusega.

Koostöö kahe ülikooli vahel jätkub 13.-17. oktoobril Tallinnas, kus EKA ja PBSA tudengid alustavad tööd 2024. a. kevadel Kölnis Jaapani kultuuriinstituudis avatava Jaapani ainelist kultuuri tutvustava näituse kallal. Näituse teemaks on õnn ja see, kuidas see väljendub jaapani spetsiifilises materiaalses kultuuris. Väljapanek koosneb umbes kolmekümnest esemest, mille on välja valinud kümned jaapani disaini, ruumikultuuri ja filosoofiaga sina-peal olevad Jaapani ja Euroopa loovisikud. Näituse kuraatoriks on PBSA näitusekujunduse instituudi juhataja Philipp Teufel. Pärast Kölni rändab näitus Pariisi Jaapani kultuuriinstituuti, seejärel Tallinnasse ning lõpetuseks ka Jaapanisse.

Ruhris veedetud tegevustega saab tutvuda fotoalbumiga meie Facebooki lehel.

 

 

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud