„SÜMPTOM“ EKA Galeriis 06.10.–29.10.2016

 

Neljapäeval, 6. oktoobril avatakse EKA Galeriis noorte ehtekunstnike Hanna-Maria Vanaküla, Sofia Halliku, Merlin Meremaa ja Darja Popolitova ühisnäitus “Sümptom”. Näitus uurib eksistentsiaalseid teemasid nagu elu, surm, hing ja seksuaalsus ning sümptomeid ja patoloogiaid, mida selliste teemadega tegelemine kunstnike psüühikas esile kutsub.

Sümptom on tundemärk, iseärasus, kõrvalekalle tavapärasest seisundist ja seda käsitletakse tavaliselt millegi sõltumatu ja tahtele allumatuna. See on midagi ehmatavat ja võõrast, mida püütakse vaigistada, kaotada või alla suruda. Sümptom on tema põhjustaja väline ilming, ent inimene ja tema keha on terviklik, ennast ümbritsevat tunnetav maailm. Nii võib tundemärgi algpõhjus olla avaldus inimese keha ja isiklike läbielamiste intiimsematest hetkedest. Neist sündinud ehetes sulanduvad valu ja nauding, mis teistsuguses kontekstis teineteist võibolla välistaksid. Protsess toimub piisavalt kannatlikult, et käsitleda eksistentsiaalseid teemasid nagu elu, surm, hing ja seksuaalsus.

Näitus jääb avatuks 29. oktoobrini.

Graafiline disain: Thnxallatte

Sofia Hallik on innovaatiliste materjalidega töötav ehtekunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia doktorant. Tema loomingut iseloomustab sümmeetrilisus, uudne materjalikasutus, digitaalsete tehnoloogiate kasutamine ning monokroomne värvipalett.

Merlin Meremaa õpib Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonnas ning on oma loomingut tutvustanud nii Eestis kui välismaal.

Darja Popolitova on ehtekunstnik ja -disainer, külalisõppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning muuseumipedagoog Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. 2015. aastal asutas ta ateljee “Aur” ning oma loomingus uurib Darja Popolitova inimese ja tehnoloogia vahelist dünaamikat. Ta on töid eksponeeritud nii Eestis kui ka välismaal.

Hanna-Maria Vanaküla õpib Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti magistrantuuris. Ta on osalenud näitustel nii Eestis kui välismaal.

EKA Galerii ja kunstnikud tänavad: Kadri Mälk, Timmo Lember, Andrey Kulpin, Tanel Veenre, Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakond.

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud