Suvepraktika raames valminud ujuv suitsusaun on nomineeritud 2023. aasta puitehitise tiitlile

EKA sisearhitektuuri tudengite ujuv suitsusaun Püha Viha. Päär-Joonap Keeduse foto

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab igal aastal puitehitise võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii arhitektuurses, tehnilises kui ka ehituslikus mõttes. Sel aastal on nominente 31, nende seas nii sisearhitektuuri osakonna ujuv suitsusaun kui arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna tudengite ehituspraktika raames valminud varjualune “Linnutee” Tartus. Delfi Moodsa Kodu lehel saab igaüks kuni 2. novembri südaööni anda oma hääle – kõige rohkem hääli kogunud objekt saab endale rahva lemmiku tiitli.

Konkursi korraldaja Erik Konze sõnul on puit suurepärane ehitusmaterjal, mis on kerge ja vastupidav. „Ajal, mil keskkonnaprobleemid on globaalselt üheks suurimaks kõneainet pakkuvaks teemaks, on oluline leida võimalusi, kuidas inimteguritest tulenevaid ohtlikke mõjusid loodusele vähendada. Puidul on keskkonnasõbraliku ja kohalikku päritolu materjalina palju eeliseid, mistõttu on puitarhitektuuri arengu edendamisele kaasa aitamine kindlasti oluline,“ märgib ta.

Konkursil on neli auhinnakategooriat. Peaauhinna Aasta Puitehitis autoreid premeeritakse kahe reisipääsmega puitarhitektuuri õppereisile või konverentsile 4000€ ulatuses. Välja antakse ka eriauhind parima puitinterjöör eest, „ESTPLY puitinterjööri auhind“ – 1500€, eriauhind liimpuidu parima kasutuse eest, „Arcwoodi aasta liimpuiduauhind“ – 1500€ ja eriauhind höövelmaterjali parima kasutuse eest, „Raitwood’i aasta fassaadiauhind“ – 1500€. Samuti annab Moodne Kodu auhinna rahva lemmikule.

Tsooru järve ääres asuv ujuv siutsusaun “Püha viha” on Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna esimese aasta tudengite väikeehitisena projekteeritud ning suvise ehituspraktika raames valmis ehitatud kursuseprojekt. Nii projekti kui ka selle teostust juhendasid Ardo Hiiuväin, Eeros Lees ja Päär-Joonap Keedus. EKA puidumeister Avo Tragel pakkus töökoja ja puidutehnoloogia tuge. Selle autoriteks on tudengid Marcus Kask, Caitlyn Kesa, Anni Kärmik, Emily Marin, Kairi Mändla, Simona Aleksadra Porta, Villem Reimann, Christine Rõõm, Nelelis Tasa, Susann Vahe, Arnold Zagurski ja Linda Marie Zimmer.

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Gregor Taul
Viimati muudetud