Rein Zobel “Tallinn (Reval) in the Middle Ages: Town Building in the 13th−14th Centuries”

Rohkete illustratsioonidega varustatud raamat annab ülevaate Tallinna (Revali) linnaehituslikust kujunemisest ajaloolises ja topograafilises kontekstis. Põhjalikumalt käsitletakse 1219. aastal linna vallutanud Taani kuninga Valdemar II ehitatud kindlusi ning Mõõgavendade ordu ja Liivi orduga seotud ehitisi. Samuti vaadeldakse kuningas Erik V, kuninganna Margrethe ja kuningas Erik VII ajal kerkinud linnakindlustusi.

Raamatu kaante vahele on koondatud professor Zobeli nüüdseks peaaegu viiskümmend aastat väldanud uurimistöö tulemused ning käesolev väljaanne on esimene kolmeköitelisest ingliskeelsest sarjast. Raamat on saadaval ka eestikeelsena. Mõlemas keeles on ilmunud on ka sarja teine köide – “Tallinn (Reval). Fortifications in the Middle Ages”.

Arhitekt Rein Zobel (sünd 1928) on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor. Ta on juhtinud Padise kloostri konserveerimistöid, osalenud Tallinna raekoja restaureerimisel ning löönud kaasa rannarootslaste külade ja talude inventeerimisel. Ta on põhjalikult uurinud Tallinna ajaloolist topograafiat, linnaehitust ja arhitektuuri. Koos Helmi Üprusega koostas ta 1969. aastal Tallinna vanalinna teadusliku uurimise ja regenereerimise projekti ning ta on raamatute “Tallinna linnamüür” (1966), “Tallinna keskaegsed kindlustused” (1980) ja “Walls and Towers of Tallinn” (1996) autor. Rein Zobel kuulus ka neljaköitelise Eesti arhitektuuri leksikoni (1993−1999) toimetajateringi.

Tõlkinud Vappu Thurlow
Kujundanud Ivar Sakk

192 lk, inglise keeles
Eesti Kunstiakadeemia, 2008

ISBN 978-9985-9841-4-7

 

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud