Algas avalduste vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse

Foto: Silver Tõnisson

1. veebruarist 2024 saab esitada sisseastumisavaldusi kõikidele Eesti Kunstiakadeemia õppekavadele.

Muutunud on avalduste tähtajad. Esimeses järjekorras, st. 4. märtsil lõpeb avalduste vastuvõtt järgmistel magistritaseme õppekavadel: animatsioon, graafiline disain, interaktsioonidisain, kaasaegne kunst, ringdisain, sotsiaalne disain, taidestuudium ja urbanistika. 31. märtsil lõpeb avalduste vastuvõtt doktoritaseme õppekavadel. 27. juunil lõpeb avalduste vastuvõtt kõigil bakalaureusetaseme õppekavadel ja järgmistel magistritaseme õppekavadel: arhitektuur ja linnaplaneerimine (4. kursus), kunstiteadus ja visuaalkultuuri uuringud, muinsuskaitse ja konserveerimine ning sisearhitektuur.

Kokku pakub Eesti Kunstiakadeemia enam kui kolmekümmet arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna eriala, kuhu on oodatud õppima motiveeritud, visuaalselt ja sotsiaalselt tundlikud inimesed, kes näevad end tulevikus aktiivsete kultuuriruumi kujundajatenaSisseastumisavaldusi saab esitada infosüsteemi SAIS vahendusel. Iga sisseastuja saab esitada avalduse kuni kahele õppekavale.

“Meie lõpetajad on näidanud, et nad on mitte ainult teadmiste, vaid ka praktiliste oskustega hästi varustatud, muutes nad väga soovitud spetsialistideks töömaastikul. See on suurepärane ning kinnitab meie pühendumust loomevaldkondada arendamisel ning õppekavade kaasajastumisel,” rõõmustab EKA õppeprorektor Anne Pikkov. 

EKA alles avatud uued disainiõppekavad on eriliselt relevantsed tänapäeva kiireid muutuseid vajavas eluvoolus. “Alles suvel õppima asunud tudengid võitsid juba disaini innovatsiooni auhindu – see näitab meie head haridustaset,” rõhutab disainer ja EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski

Tänasest 14. veebruarini on toimumas EKA magistri- ja doktoriõppekavade virtuaalsed infotunnid ning 7. veebruaril ka eraldi EKA magistriõppe tutvustusüritus Tartus. Lisainfot infotundide kohta leiab: artun.ee/infotunnid.

29. veebruaril toimub traditsiooniline EKA avatud uste päev, kuhu on oodatud nii need, kes alles mõtlevad tulevasele erialavalikule ning soovivad Kunstiakadeemia õppekavade valikuga tutvuda, kui ka need, kellel juba kindel EKA siht silme ees, kuid soovivad lisainfot eriala, sisseastumistingimuste jm võimaluste kohta. Lisainfo: artun.ee/avatuduksed.

Eesti Kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik ülikool Eestis, mis pakub kolmel tasemel rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuurialast kõrgharidust. Maailma tippülikoole reastava edetabeli QS World University Rankings andmetel kuulub EKA maailma 200 parima kunsti- ja disainiülikooli hulka. Lõpetajate rahulolu-uuringu põhjal on ligi 90% EKA lõpetanutest oma haridusega väga rahul ning soovitaks seda ülikooli teistelegi.

Jätkuvalt on ka rahvusvahelised tudengid varmad Eesti Kunstiakadeemias koolitust saama. Eesti Kunstiakadeemia rektori Mart Kalmu sõnul: “EKAsse tahetakse tulla. Peab rõhutama, et kunstiakadeemia on nii populaarne, et vaatamata sõjale ja geopoliitilistele vastunäidustustele, ei olnud eelmisel aastal võimalik kurta huvipuuduse üle.”

EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige. Ligi 70% EKA tudengitest saab rahvusvahelise kogemuse vahetusõpingutel või välispraktikal osaledes. Üha olulisemal kohal õppe- ja teadustöös on koostöö nii era- kui avaliku sektoriga. Headeks partneriteks on akadeemiale viimastel aastatel olnud näiteks Enefit, Eesti Rahvusraamatukogu, Ülemiste City, Tallinna linn, Põhja-Eesti Regionaalhaigla jpt.

Olulised kuupäevad:

  • 1.02.–4.03. toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt  magistriõppekavadele animatsioon, graafiline disain, interaktsioonidisain, kaasaegne kunst, ringdisain, sotsiaalne disain, taidestuudium ja urbanistika. Vestlused toimuvad vahemikus 18.–28.03.2024.

  • 1.02.–31.03. toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt doktoriõppe õppekavadele. Vestlused toimuvad vahemikus 8.–22.04.2024.

  • 1.02.–27.06. toimub sisseastumisavalduste vastuvõtt eestikeelsetele õppekavadele. Vestlused ja sisseastumiskatsed toimuvad vahemikus 29.06.–5.07.2024. 

Lisainfo:

https://www.artun.ee/sisseastumine


Helen Jürgens
EKA õppeosakonna peaspetsialist
helen.jyrgens@artun.ee
6267 305

Maarja Pabut
EKA turundusspetsialist
maarja.pabut@artun.ee
5268654