Tänavuse Jaan Holti stipendiumi pälvib EKA arhitektuuritudeng Ulla Katariina Alla

Tänavuse Jaan Holti nimelise stipendiumi saab  arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala üliõpilane Ulla Katariina Alla silmapaistva ja aktiivse erialase tegevuse eest.

Arhitektuuritudengeid innustab stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt. Stipendiumi eesmärk on toetada igal aastal ühe EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse eduka üliõpilase õpinguid, loomingulist tegevust ja enesearendamist. Stipendiumi suurus on 1000 eurot.

Stipendiumikomisjoni kuulusid EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan prof Andres Ojari, vanemteadur dr Renee Puusepp ning teadur dr Sille Pihlak. Komisjoni hinnangul on Ulla Katariina aktiivne erialal tegutseja, kel jätkub hea õppeedukuse kõrval ühiskonnakriitilist meelt ning energiat ja ettevõtlikkust õppetööväliste tegevuste jaoks. Tema magistritöö „ 30 aastat pausi. Hooldusarhitektuurist” uurib ja otsib ruumikasutuse potentsiaali erinevate ruumihooldusskaalade kaudu, keskendudes 21. sajandi poolikuks jäänud Tallinna äärelinna varemetele.

Ulla Katariina Alla aktiivsust on märgata nii EKAs kui väljaspool. Ulla Katariina on aastast 2018 ENAL (Eesti Noorte Arhitektide Liit) juhatuse liige. Viimastel aastatel on ta olnud EASA (European Architecture Student Assembly), rahvusvahelise arhitektuuriüliõpilasi ühendava võrgustiku Eesti esindaja ning eelmisel, 2020. aastal Valgas/Valkas toimunud EASA “Apaatia”-teemalise suvekooli peakorraldaja. Alates 2019. aastast on ta õpetanud Avatud Akadeemias, juhendanud töötube ning osalenud näituste kureerimisel.

Jaan Holt on Virginia Tech Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse kauaaegne juht ja emeriitprofessor ning Eesti Kunstiakadeemia auliige. Ta on olnud pikaaegne Eesti arhitektuurihariduse toetaja, luues võimalused paljude meie arhitektide vahetusõpinguteks arhitektuurikeskuses alates 1992. aastast, kus on käinud õpetamas ja õppimas suur hulk kunstiakadeemia taustaga arhitekte.

 

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud