Tekstiilidisaini tudengid lõid erivajadustega laste arengut toetavaid esemeid

tekstiiliworkshop
tekstiil3
tekstiil
GROUP1_USAGE1

Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakond on läbi aastate teinud koostööd erivajadustega laste ning täiskasvanute keskustega. Selle aasta Sotsiaalse interaktsioonidisaini aine raames arendasid tudengid esemeid, mis toetavad Porkuni kooli erivajadustega laste vaimset ja peenmotoorika arengut.

3ruum (Rünno Kulver, Ketlin Kuusing, Valerie Rust) on modulaarne õppe- ja mänguvahend, mis pakub lõputu hulga kombinatsioone kokkupanemiseks. Komplekt koosneb 80st reboard materjalist kolmnurgast ja üle 300 krõpsust kolmnurkade kinnitamiseks.

 

Emotsiooni pesa (Greete Rüütmann, Luca Pirisi) koosneb neljast muditavast padjast, mis vastavad neljale emotsioonile: rõõm, kurbus, üllatus ja viha. Mida raskem emotsioon, seda raskem on ka padi. Projekt aitab lastel oma emotsioonidega toime tulla, neid avastada ja vajadusel rahuneda.

Tere, Uku! (Anni Kivisto, Alejandra Vega Lopez) on dünaamiline kollektsioon, mis koosneb viiest käpiknukust, millest igaüks vastab erinevale emotsioonile: rõõm, üllatus, igavus, viha ja kurbus. Lapsed saavad Ukudega mängides tutvuda nii nuku, kui enda tunnetega. Lisaks on igal käpiknukul oma lõhn, mis vastab teatud emotsioonile ning lisab mängu põnevust ja üllatust.

Prototüüpide üleandmine toimus 15.märtsil Porkuni koolis, kuhu need jäävad edaspidiseks kasutamiseks.

Juhendajad: Dr Varvara Guljajeva ja Dr Kristi Kuusk
Tudengid: Anni Kivisto, Rünno Kulver, Ketlin Kuusing, Luca Pirisi, Valerie Rust, Greete Rüütmann, Alejandra Vega Lopez.

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud