„THE PERENNIAL GALE“ EKA Galeriis 01.12.–10.12.2016

1. detsembril avatakse EKA Galeriis Jonas Van den Bossche, Hannah Harkesi, Rachel Kinbari ja Kirill Tulini ühisnäitus “The Perennial Gale”. Samal päeval ootavad kunstnikud kõiki alates kella 16.00 galeriisse näitust vaatama ning hõõgveini ja teed jooma.

“The Perennial Gale” on grupinäitus, mis räägib väärtusest, riskist ja allakäigust. Neli kunstnikku uurivad erinevate nurkade alt, kuidas väärtust luuakse ning kuidas väärtus muutub näiteks aja jooksul ja ohuolukorras. Samuti huvitab kunstnikke, kuidas väärtused inimkäitumises peegelduvad. 10-päevase näituse vältel eksponeeritakse galeriis pidevas muutumises olevaid ning nii hinnaliseks kui ka prügiks peetavaid objekte, juhtides tähelepanu nende väärtusele, kestvusele ja lühikesele elueale.

Tarbimise seisukohalt on esemete ja nähtuste väärtustamise alused viimase 150 aasta jooksul oluliselt muutunud: on toimunud märkimisväärne industrialiseerimine, tööjõu restruktureerimine, rahvastiku ümberpaiknemine immigratsiooni ja linnastumise tõttu ning kõige selle tulemusel kogub kapitalism aina jõudu. Tulemuseks on majandusmudel, kus toimub pidev hävitamine ja äraviskamine, mis toetub omakorda lakkamatule juurdetootmisele. Lisaks on meie arusaama kaotusest ja hääbumisest viimase 50 aasta jooksul tugevalt mõjutanud ka surmaeituse ja surma peamiselt meditsiinilise nähtusena käsitlemise kultuur.

Teadmisele, et kõigel, mida kalliks peame, on piiratud eluiga, võib reageerida erinevalt. Neli kunstnikku, Jonas Van den Bossche, Hannah Harkes, Rachel Kinbar and Kirill Tulin uurivad teemasid nagu osalemine ja kontroll, raiskamine ja taaskasutus, sagedus ja maht, säilitamine ja kavandatud aegumine ning kindlustunde säilitamine.

Näitusega kaasneb veebileht, kuhu on kogutud temaatilised artiklid ning muu lisamaterjal: www.theperennialgale.org

Näitus on avatud 10.detsembrini.

Täname:
Elize Hiiop, Terttu Uibopuu, Massimo Eli Grace, Carl and Anna Kinbar, Jaanika Arum, Villem Säre, Johannes Säre, Marten Esko, Mihkel Ilus, Henri Hütt, Kirke Kangro, Siim Preiman, Anne Sigur, Ande Raud, Marko Bronzov, Svetlana Šepilenko, Giulia Landonio, Airi Triisberg, Eleriin Ello, Mari Prekup, Kaarel Künnap, Villem Jahu, Kaspar Aus, Eesti Kunstiakadeemia, Grafodroom, The New Left Review, Labora, Kumu Kunstimuuseum, Meistrite Hoovi Keraamikakoda

Jaga sõpradega:

Postitas Keiu Krikmann
Viimati muudetud