Ulla Alla ja Markus Puidak said Riigi Kinnisvara “Tuleviku tipud” stipendiumid

Markus Puidak ja Ulla Alla

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrandid Ulla Alla ja Markus Puidak pälvisid Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursil „Tuleviku tipud“ neljast välja antud stipendiumist kaks.

Ulla Alla magistritööga püstitatud küsimus andis värske lähenemise Eesti ehitussektori senisele toimimisele ning tulevikuvaatele. Käsitletaval teemal suur uurimispotentsiaal näiteks mingi kindla piirkonna või hoonete tüübi hoonevaramu uurimisel. Stipendiumikandidaat põhjendas teema olulisust Eesti hoonevaramu kui terviku vaatest. Stipendium: 2000 eurot.

Markus Puidak tõi uurimisküsimusega välja soovi muuta ehitusarendused kestvamaks. Magistritöö teema konteksti sobituvad hästi nii riigimajad kui maakonnakeskuste sümbolhooned, mille arendusel peab just pidevat kaasaegsust ning muutusi silmas pidama. Stipendium: 2000 eurot.

Stipendiumile said kandideerida kõik bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe, inseneri-, magistri- ning doktoriõppe tudengid Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikakõrgkoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Ülikoolist ja Eesti Maaülikoolist, kelle teadustöö suund on seotud Riigi Kinnisvara tegevuseesmärkidega. Tänavu osales 33 taotlejat.

Riigi Kinnisvara on läbi 11 aasta toetanud edukaid kinnisvara- ja ehitusvaldkonna tudengeid stipendiumitega, tänavu laekus stipendiumikonkursile “Tuleviku tipud” rekordarv taotlusi. Virtuaalsel liftikõnede üritusel selgitati Riigi Kinnisvara ekspertide poolt 33 taotleja seast välja neli üliõpilast, kes pälvisid stipendiumid koos tunnustusega.

Loe lähemalt

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud