Uurimisprojekti “Lõpetamata linn” sessioon Tartu planeerimiskonverentsil

"Lõpetamata linna" sessioon Tartu planeerimiskonverentsil, 2020.

NÜÜD JÄRELVAADATAV: 5. novembril 2020 toimus Tartus planeerimiskonverents, kus juba mitmendat korda toimus spetsiaalne sessioon ka EKA ja Tallinna linna ühise uurimisprojekti “Lõpetamata linn” teemadel. Tänavuse pandeemilise olukorra tõttu sai konverentsil osaleda vaid digitaalselt; täna on kõik materjalid veebis järelvaadatavad ja -loetavad.

Uurimisprojekti “Lõpetamata linn” erinevaid etappe tutvustasid:

Sessioonijuht: Toomas Tammis (Allianss Arhitektid, EKA).

Terve sessioon salvestusena.
2020. aasta Tartu planeerimiskonverentsi kava.

***
Uurimisprojekt “Lõpetamata Linn”

“Lõpetamata Linn” on EKA arhitektuuriteaduskonna poolt koostöös Tallinna linnaga läbiviidav kolmeaastane laiapõhjaline uurimistöö, mis küsib, milline võiks olla hea ja elamisväärne linn 21. sajandil ja kuidas see võiks väljenduda Tallinna linnaehituslikus arengus. Suuremahuline teadusprojekt keskendub Tallinna linnaehituslike visioonide ja ruumiliste tulevikustsenaariumite uurimisele. Uurimistöö läbiviimine saab teoks tänu kinnisvaraettevõtte Kapitel toetusele, kes panustab projekti kolme aasta jooksul kokku peaaegu pool miljonit eurot. Uurimisprojekt lõppeb järgmise aasta sügisel näitusega Eesti Arhitektuurimuuseumis ja projekti tulemusi koondava raamatuga.

Eelmistel semestritel on “Lõpetamata Linna” raames uuritud planeerimispraktikaid Tallinnaga mõneti sarnastes Euroopa linnades, Tallinna paneelelamurajoone, keskendudes Lasnamäele, Tallinna rohe- ja sinivõrgustikke, Tallinna linnakeskust / keskuseid ning arvutuslike vahendite kasutamist ruumiloomes.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud