Värsked moefilmid jõuavad kinoekraanile

5.-11. oktoobrini toimub kinos Sõprus taas Tallinna moefilmide festival MoeKunstiKino, mis pakub vaatamiseks mitmekülgse valiku värskeid moedokumentaale. 

Festivali juhi Helen Saluveeri sõnul on huvi moefilmide vastu suur. “Olen kodumaisele publikule moefilme valinud juba 11 aastat ning külastajate arv on aina suuremaks muutunud,” kinnitab Saluveer. “Eriti teeb rõõmu see, et vaatama ei tulda ainult maailmakuulsate moeloojate lugusid, aga ka näiteks rõivatööstusega kaasnevatest keskkonnaprobleemidest rääkivaid filme.”

Käesoleva aasta festivalil linastuvate filmide peategelasteks on teiste hulgas tuntud disainerid Yves Saint Laurent, Dries Van Noten, Manolo Blahnik, Zac Posen, Iris Van Herpen ja Martin Margiela, samuti andekad tänavafotograafid. Väga olulise filmi “RiverBlue” teemaks on aga rõivatööstuse probleemid ja võimalikud lahendused.

Filme juhatavad sisse kohalikud moeeksperdid nagu Piret Ilves, Britt Samoson, Anu Samarüütel, Xenia Joost ja teised. Piletid on müügil Piletilevis (www.piletilevi.ee) ning kino Sõpruse kassas. Lisainfo www.moekunstikino.ee ja www.facebook.com/moekunstikino.

MoeKunstiKino esitleja on Viru Keskus. Ürituse toetajad ja partnerid on ka DHL Express, Rahva Raamat, Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia, ajakiri Säde, ETV2 ja kino Sõprus.

 

Lisainfo:

Helen Saluveer
MoeKunstiKino korraldaja
5200920
info@moekunstikino.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud