Vent Space võttis kokku esimese tegutsemishooaja

Vent Space'i tiim 2018/19.

2018. aasta sügisel asusid endistes EKA Galerii ruumides (Vabaduse väljak 6/8) tegutsema Kuraatoriõppe ja Kaasaegse kunsti õppekavade magistrandid. Sügissemestril tegeles kujunenud initsiatiivgrupp näitusepinna kasutamiseks uue kontseptsiooni väljatöötamisega, et pakkuda uude õppehoonesse kolinud ametlikule EKA Galeriile alternatiivi kiire reageerimisvõime, suurema paindlikkuse ja kättesaadavusega. Kevadsemestril on tiim programmi kureerimise kõrvalt aktiivselt korraldanud projektiruumi igapäevast haldamist ja kommunikatsiooni, leides ka produktsioonikulusid katvad rahastusvõimalused koostöös EKA Üliõpilasesindusega.

Vent Space’i tiim on student-run projektiruumi kontseptsiooniga pakkunud EKA tudengitele avalikku väljundit, olles loonud strukturaalse raami, millesse kaastudengid saavad luua sisu. Eesmärgiks on olnud võimaldada ühtaegu nii turvalist keskkonda eksperimenteerimiseks kui ka avalikku väljundit oma loomingu esitlemiseks. Käesoleva aasta esimese viie kuu jooksul on Vendis toimunud 42 kunstniku osalusel 20 sündmust ning projektiruumi on külastatud üle 1100 korra. Mitmed tudengid on saanud esimese isikunäituse kogemuse, toimunud on kontserte, loenguid, performance’eid, aktsioone, vestlusringe, pidusid, töötube, grupinäituseid, residentuure jpm. Sügisel liituvad tiimiga uued Kuraatoriõppe ja Kaasaegse kunsti õppekavade teise kursuse magistrandid.

Vent Space’i tiimi moodustasid 2018/2019 õppeaastal kuraatoriõppe magistrandid Annika Üprus, Kati Ots, Saskia Lillepuu ning kaasaegse kunsti õppekava magistrandid Aksel Haagensen, Hanna-Liisa Lavonen, Kaisa Maasik, Katrin Enni, Silvia Sosaar ja Olesja Semenkova.

Ülevaate kirjutas Kati Ots.

Hoia Vent Space’i tegevusel silma peal Facebookis, Instagramis ja EKA koduleheküljel.

Kuula ka tiimi vestlust Maarin Mürkiga Klassikaraadio saates Kunstiministeerium.

Jaga sõpradega:

Postitas Mari Laaniste
Viimati muudetud