GARAGE48RUUMIHÄKK: GARAAŽ – 21. & 22.01 HÄKIVAD TUDENGID GARAAŽE, TULE KA!

JUBA SEL NÄDALAVAHETUSEL! Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond ja Garage48 korraldavad koostöös Linnalabori ja Tallinn Music Weekiga 21.-21. jaanuari nädalavahetusel Tallinnas ruumi-keskse hackathoni ehk häki Garage48 GARAAŽ, mis kutsub ruumi- ja sotsiaalteaduste valdkonna tudengeid häkkima garaaži mõtet ja ruumi, uurides selle ruumiühiku konteksti ja ruumipotentsiaali.

Prototüüpimiseks kasutame vanalinnas Laial tänaval Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi õuel paiknevaid garaaže. Garaažihäkk tegeleb disainiülesandega – loome paremat ruumi, ehitame installatsiooni – AGA lisaks disainile töötame välja ka mõtestatud vahekasutuse ning mõtleme sotsiaalsele sidususele. NB! Ettevaatust! Garaažihäkist võivad sündida ettevõtted, kes hakkavad iseendale töökohti looma, otsides kasutamist ja mõtteid vajavad ruume ning pakkudes neile lahendusi.

Osalema on oodatud kõikide Eesti kõrgkoolide arhitektuuri-, linnaplaneerimise ja linnauuringute, antropoloogia, inimgeograafia ja interaktsioonidisaini valdkondade tudengid. Teretulnud on nii bakalaureuse- kui magistritaseme tudengid nii Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Ülikoolist, EBSist, Mainor Ettevõtluskõrgkoolist, TTÜ-st kui TKTK-st

Garaažihäkk on mõeldud kõikidele, kellele meeldib asju osadeks lahti lammutada, konteksti sukelduda, otsida inspiratsiooni erinevatest paikadest ja kohtadest, ehitada ja ümber ehitada. Teretulnud on ka kõik need, kel pole veel valmis ideed, ent kes siiski kibelevad ruumi häkkima – inspiratsiooni leiab ka kohapealt. Osalemiseks pane end kiiresti kirja: https://goo.gl/ZDsupO

Häkk algab ideede välja pakkumisega etteantud teemadel, seejärel moodustuvad tiimid, kes loovad 48 tunni jooksul toimiva prototüübi valitud probleemile. Kogu protsessi käigus külastavad võistkondi mentorid, kes annavad nõu, juhendavad ja suundavad.

NB! Veebruari lõpus töötatakse ideedega edasi Linnalabori korraldatud Eesti Kunstiakadeemia urbanistika osakonna vabaaine raames ja kolmas etapp toimub Tallinn Music Weeki ajal, mil ehitame valmis midagi täiesti fenomenaalset.

Garaažihäkki korraldavad EKA sisearhitektuuri osakond ja Garage48 koostöös Linnalabori ja Tallinn Music Weekiga; see toimub ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe programmi Edu&Tegu raames ja häki läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

Küsi häki kohta:

Natalie Mets

natalie.mets@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur